Kód motoru

Motor S85B50A

Kompletní recenze motoru S85B50A: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 373 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
373 kW
Výkon (507 k)
~4 999 cm³
Objem
14,9 l/100 km
Ø spotřeba
355 g/km
Ø CO₂
266 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 1 870 kg· Produkce 2005-2009· Ø stáří provozovaných vozidel 19,5 roku (medián 20 let)· Pořadí popularity #2617
Evidováno
420
V provozu
273
Způsobilost na STK
94,7 %
STK kontrol
2 250

Způsobilé na 30 dnů 4,8 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti, z 2 250 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,1 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

S85B50A je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 420 vozidel s tímto kódem - pouze u značky BMW.

Jedná se o benzinový víceválec o objemu 4 999 cm³ a výkonu 373 kW (507 HP). Vyráběl se v letech 2005–2009.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let92 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let95,5 %443 kontrol
Stáří 8–12 let95,6 %566 kontrol
Stáří 13+ let95,0 %1 331 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km96,3 %1 126 kontrol
100 000–200 000 km94,8 %1 103 kontrol
200 000–300 000 km92,9 %198 kontrol
Nad 300 000 km5 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 250 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 94,7 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení123× (60,9 %)
Identifikace vozidla21× (10,4 %)
Výhledy17× (8,4 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav13× (6,4 %)
Obtěžování okolí10× (5,0 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

3,0 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 590 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor S85B50A

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
7×

Vozidla s motorem S85B50A

Značka a modelPočet
BMW M5218
BMW M6197
BMW Bmw M51
BMW M5601
BMW M6 Coupe1
BMW M6 M5601
BMW Mm560s1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru S85B50A podle modelu.

Značka a modelSTK
BMW M594,1 %
BMW M695,4 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód S85B50A nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • BMW M5 (2005–2010): 218 kusů
  • BMW M6 (1996–2010): 197 kusů
  • BMW Bmw M5 (2005): 1 kus
  • BMW M560 (2005): 1 kus
  • BMW M6 Coupe: 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 234 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2005 (67 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 186 vozidel s tímto motorem.

2005
1996 (1)2010 (5)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Hlavní město Praha87 vozidel
Středočeský kraj59 vozidel
Moravskoslezský kraj45 vozidel
Jihomoravský kraj39 vozidel
Královéhradecký kraj26 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem S85B50A podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod69 720 km
  • medián104 788 km
  • čtvrtina prohlídek nad154 564 km

Z 2 405 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20056762,7 %
20066467,2 %
20075572,7 %
20083262,5 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem S85B50A

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.