BMW M Series 2002

Evidováno
87
Způsobilost na STK
96,3 %
Ø nájezd (medián)
163 938 km
Dovezeno (67 ks)
77 %

Způsobilé na 30 dnů 3,2 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti, z 562 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

BMW M Series ročníku 2002 má v ČR 87 vozů. V provozu jich zůstává 54 vozů (62,1 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 77,0 % (67 vozů).

Ročník 200296,3 %
Model celkem96,6 %
Značka celkem94,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.2 Benzín 252 kW (90,8 %), 4.9 Benzín 294 kW (9,2 %).

Barevně převládá černá (19,5 %), druhá nejčastější je šedá-metal (11,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 562 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2002 mělo plnou způsobilost 96,3 %. Model jako celek dosahuje 96,6 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 96,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 163 938 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 118 524 až 211 457 km. To odpovídá asi 6 831 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (39,6 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (77,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení6839,3 %
Podvozek a části připevněné k podvozku5330,6 %
Brzdové zařízení5230,1 %

Nejčastější závady STK

1
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
29×
2
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
23×
3
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
18×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
17×
5
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
17×
6
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
16×
7
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
14×
8
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
12×

Motorizace ročníku 2002

MotorPočetSTK~cena
3.2 Benzín 252 kW7996,3 %–

Z registru vozidel

Složení BMW M Seriesu 2002 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo20,9 % · 14 vozidel
  • Itálie11,9 % · 8 vozidel
  • Spojené Státy Americké7,5 % · 5 vozidel
  • Polsko4,5 % · 3 vozidla
  • Švýcarsko3,0 % · 2 vozidla
  • ostatní země10,4 % · 7 vozidel
  • země neurčena41,8 % · 28 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha20,6 % · 116 prohlídek
  • Středočeský kraj16,5 % · 93 prohlídek
  • Jihomoravský kraj14,9 % · 84 prohlídek
  • ostatní47,9 % · 269 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá19,5 % · 17 vozidel
  • Šedá metalíza11,5 % · 10 vozidel
  • Černá metalíza9,2 % · 8 vozidel
  • Modrá9,2 % · 8 vozidel
  • Šedá9,2 % · 8 vozidel
  • ostatní41,4 % · 36 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
44,7 %
evidováno u 72 vozů
Airbag
24,2 %
evidováno u 39 vozů
Katalyzátor
14,3 %
evidováno u 23 vozů
ASR
11,8 %
evidováno u 19 vozů
Klimatizace
9,9 %
evidováno u 16 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 39,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 98,4 %EURO 4 · 1,6 %

Jiné ročníky BMW M Seriesu

Proklepněte konkrétní BMW M Series 2002

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.