BMW M Series 2001

Evidováno
70
Způsobilost na STK
97,0 %
Ø nájezd (medián)
164 058 km
Dovezeno (48 ks)
69 %

Způsobilé na 30 dnů 2,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti, z 564 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 11,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro BMW M Series ročníku 2001 eviduje registr 70 vozů. Aktivně jezdí 46 vozů (65,7 %), dovoz tvoří 68,6 % ročníku (48 vozů).

Ročník 200197,0 %
Model celkem96,6 %
Značka celkem94,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.2 Benzín 252 kW (75,7 %), 4.9 Benzín 294 kW (24,3 %).

Barevně převládá černá (15,7 %), druhá nejčastější je modrá-metal (14,3 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 564 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2001 mělo plnou způsobilost 97,0 %. Model jako celek dosahuje 96,6 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 97,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,4 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1999 (94,6 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 164 058 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 111 854 až 205 359 km. To odpovídá asi 6 562 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (37,4 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.

Vysoký podíl dovozů (68,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku7636,9 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení7335,4 %
Brzdové zařízení5727,7 %

Nejčastější závady STK

1
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
21×
2
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
17×
3
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
15×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
15×
5
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
14×
6
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
14×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
13×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
12×

Motorizace ročníku 2001

MotorPočetSTK~cena
3.2 Benzín 252 kW5396,6 %–

Z registru vozidel

Složení BMW M Seriesu 2001 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo27,1 % · 13 vozidel
  • Švýcarsko6,3 % · 3 vozidla
  • Itálie4,2 % · 2 vozidla
  • Dánsko2,1 % · 1 vozidlo
  • Estonská republika2,1 % · 1 vozidlo
  • ostatní země10,4 % · 5 vozidel
  • země neurčena47,9 % · 23 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha15,6 % · 88 prohlídek
  • Středočeský kraj13,8 % · 78 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj12,2 % · 69 prohlídek
  • ostatní58,3 % · 329 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá15,7 % · 11 vozidel
  • Modrá metalíza14,3 % · 10 vozidel
  • Černá metalíza12,9 % · 9 vozidel
  • Šedá10,0 % · 7 vozidel
  • Žlutá metalíza5,7 % · 4 vozidla
  • ostatní41,4 % · 29 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
46,6 %
evidováno u 61 vozů
Airbag
24,4 %
evidováno u 32 vozů
Katalyzátor
19,1 %
evidováno u 25 vozů
ASR
10,7 %
evidováno u 14 vozů
Klimatizace
7,6 %
evidováno u 10 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 35,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 97,9 %EURO 2 · 2,1 %

Jiné ročníky BMW M Seriesu

Proklepněte konkrétní BMW M Series 2001

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.