BMW M Series 1999
Způsobilé na 30 dnů 4,1 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti, z 416 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 11,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 1999 eviduje registr BMW M Seriesu 66 vozů. V provozu jich zůstává 41 vozů (62,1 %); ze zahraničí dovezeno 53 vozů (80,3 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 4.9 Benzín 294 kW (87,9 %), 3.2 Benzín 236 kW (7,6 %), 4.9 Benzín+LPG 294 kW (4,5 %).
Nejčastější barva je černá (30,3 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 416 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1999 mělo plnou způsobilost 94,6 %. Model jako celek dosahuje 96,6 %, tento ročník je tedy o 2,0 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 94,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 170 448 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 131 436 až 219 237 km. To odpovídá asi 6 313 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (47,7 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (80,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 105 | 35,1 % |
| Brzdové zařízení | 76 | 25,4 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 66 | 22,1 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 52 | 17,4 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1999
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 4.9 Benzín 294 kW | 58 | 96,9 % | – |
Z registru vozidel
Složení BMW M Seriesu 1999 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo13,2 % · 7 vozidel
- Švýcarsko3,8 % · 2 vozidla
- Dánsko1,9 % · 1 vozidlo
- Francie1,9 % · 1 vozidlo
- Itálie1,9 % · 1 vozidlo
- ostatní země13,2 % · 7 vozidel
- země neurčena64,2 % · 34 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj22,1 % · 92 prohlídek
- Hlavní město Praha16,3 % · 68 prohlídek
- Jihomoravský kraj7,9 % · 33 prohlídek
- ostatní53,6 % · 223 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá30,3 % · 20 vozidel
- Modrá metalíza28,8 % · 19 vozidel
- Černá metalíza19,7 % · 13 vozidel
- Modrá16,7 % · 11 vozidel
- Šedá metalíza3,0 % · 2 vozidla
- ostatní1,5 % · 1 vozidlo
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 33,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1999 je mezi ročníky M Seriesu podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,0 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní BMW M Series 1999
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.