BMW M Series 1999

4.9 Benzín 294 kW

Kód motoru: 508 S1 · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
294 kW
Výkon (400 k)
~4 900 cm³
Objem
14 l/100 km
Ø spotřeba
336 g/km
Ø CO₂
250 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 767 kg· rozvor 2 830 mm· délka 4 786 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín 98

Charakter motoru

Větší benzínový motor s vyšším výkonem si pro dlouhou životnost žádá kvalitní olej a šetrný styl jízdy, zejména v prvních minutách po studeném startu.

Evidováno
58
V provozu
37
Způsobilost na STK
96,9 %
STK kontrol
332

Způsobilé na 30 dnů 2,1 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti, z 332 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 12,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

4.9 Benzín 294 kW je první nejpočetnější motorizace u BMW M Seriesu ročníku 1999. V registrech je evidováno 58 vozů (87,9 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 508 S1 (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace96,9 %
Ročník celkem94,6 %
Model celkem96,6 %
Značka celkem94,8 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
100-200 000 km100,0 %
200-300 000 km100,0 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 96,9 % (332 prohlídek), tedy o 2,3 procentního bodu nad průměrem mezi motory ročníku 1999 (ročník průměrně 94,6 %).

Plnou způsobilost mělo 96,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti).

Jde zároveň o nejspolehlivější motorizaci ročníku. Porazila i 3.2 Benzín 236 kW (89,7 %).

Rozložení kódů motoru

Z 58 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

508 S1
89,7 %52 ks
508S1
10,3 %6 ks

Doporučení

V ročníku 1999 je to datově nadprůměrná volba.

Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).

Jiné ročníky BMW M Seriesu

Proklepněte konkrétní BMW M Series 1999 4.9 Benzín 294 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.