BMW Řada 1 2021
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 51 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 2,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti, z 143 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 441 750 Kčmedián 480 000 Kčdo 523 500 Kč
V roce 2021 eviduje registr BMW Řady 1 51 vozů. V provozu jich zůstává 49 vozů (96,1 %); ze zahraničí dovezeno 15 vozů (29,4 %).
Jak ročník stárne
BMW Řady 1 2021 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 96,3 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín 100 kW (31,4 %), 1.5 Nafta 85 kW (23,5 %), 2.0 Nafta 140 kW (15,7 %).
Nejčastější barva je bílá (41,2 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 143 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2021 mělo plnou způsobilost 97,9 %. Model jako celek dosahuje 96,2 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,7 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 97,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 38 126 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 21 076 až 64 426 km. To odpovídá asi 7 625 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (55,4 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 80 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 562 000 Kč |
| 50 000 km | 515 000 Kč |
| 75 000 km | 483 000 Kč |
| 100 000 km | 459 000 Kč |
| 125 000 km | 424 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena BMW Řady 1 ročníku 2021 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 480 000 Kč (při mediánovém nájezdu 80 000 km). Běžné rozpětí je od 441 750 do 523 500 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 570 700 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 412 500 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 562 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 424 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení BMW Řady 1 2021 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo73,3 % · 11 vozidel
- Francie6,7 % · 1 vozidlo
- Španělsko6,7 % · 1 vozidlo
- Švédsko6,7 % · 1 vozidlo
- Švýcarsko6,7 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha55,4 % · 103 prohlídek
- Středočeský kraj28,0 % · 52 prohlídek
- Jihomoravský kraj16,7 % · 31 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá41,2 % · 21 vozidel
- Šedá25,5 % · 13 vozidel
- Černá19,6 % · 10 vozidel
- Modrá9,8 % · 5 vozidel
- Červená3,9 % · 2 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 66,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2021 patří u Řady 1 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,7 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní BMW Řadu 1 2021
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.