BMW Řada 1 2015

Evidováno
115
Způsobilost na STK
97,4 %
Ø nájezd (medián)
100 425 km
Dovezeno (48 ks)
42 %

Způsobilé na 30 dnů 2,0 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti, z 706 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 182 500 Kčmedián 209 990 Kčdo 259 450 Kč

BMW Řada 1 ročníku 2015 má v ČR 115 vozů. V provozu jich zůstává 103 vozů (89,6 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 41,7 % (48 vozů).

Ročník 201597,4 %
Model celkem96,2 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

BMW Řady 1 2015 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 2,5 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,6 % -
6 let94,7 % -
8 let97,1 % -
10 let95,1 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Nafta 85 kW (31,3 %), 1.5 Benzín 80 kW (15,7 %), 1.6 Benzín 100 kW (12,2 %).

Nejčastější barva je bílá (47,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 706 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2015 mělo plnou způsobilost 97,4 %. Model jako celek dosahuje 96,2 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,2 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 97,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 2,5 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 100 425 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 66 006 až 141 258 km. To odpovídá asi 9 130 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (49,8 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (41,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Brzdové zařízení6154,0 %
Výhledy5246,0 %

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
38×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
29×
3
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
17×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
15×
5
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
11×
6
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
10×
7
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
9×
8
Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku.
Brzdové zařízení · kód 1.4.2.1.1
9×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

8,8 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P22AE28×P003622×P003820×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 927 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Cenový odhad

182 500
od Kč
209 990
medián Kč
259 450
do Kč

Při nájezdu kolem 165 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km301 000 Kč
100 000 km258 000 Kč
150 000 km216 000 Kč
200 000 km187 000 Kč
250 000 km166 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena BMW Řady 1 ročníku 2015 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 209 990 Kč (při mediánovém nájezdu 165 100 km). Běžné rozpětí je od 182 500 do 259 450 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 449 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 151 000 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 301 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 166 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení BMW Řady 1 2015 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo77,1 % · 37 vozidel
  • Belgie4,2 % · 2 vozidla
  • Slovensko4,2 % · 2 vozidla
  • Francie2,1 % · 1 vozidlo
  • Itálie2,1 % · 1 vozidlo
  • ostatní země10,4 % · 5 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha49,8 % · 431 prohlídek
  • Středočeský kraj27,6 % · 239 prohlídek
  • Jihomoravský kraj22,6 % · 196 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá47,8 % · 55 vozidel
  • Černá17,4 % · 20 vozidel
  • Šedá13,9 % · 16 vozidel
  • Červená4,3 % · 5 vozidel
  • Modrá4,3 % · 5 vozidel
  • ostatní12,2 % · 14 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
41,5 %
evidováno u 171 vozů
Tažné zařízení
5,3 %
evidováno u 22 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 53,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 82,6 %EURO 5 · 17,4 %

Jiné ročníky BMW Řady 1

Proklepněte konkrétní BMW Řadu 1 2015

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.