BMW Řada 1 2018
Způsobilé na 30 dnů 1,9 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti, z 324 prohlídek)
Cenový odhadod 289 750 Kčmedián 340 000 Kčdo 376 225 Kč
V roce 2018 eviduje registr BMW Řady 1 66 vozů. V provozu jich zůstává 62 vozů (93,9 %); ze zahraničí dovezeno 21 vozů (31,8 %).
Jak ročník stárne
BMW Řady 1 2018 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 95,5 % | - |
| 6 let | 95,3 % | - |
| 8 let | 99,1 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (39,4 %), 1.5 Benzín 100 kW (34,8 %), 1.5 Nafta 85 kW (9,1 %).
Nejčastější barva je bílá (34,8 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 324 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2018 mělo plnou způsobilost 97,8 %. Model jako celek dosahuje 96,2 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,6 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 97,8 % prohlídek; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 71 485 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 41 549 až 110 055 km. To odpovídá asi 8 936 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (57,8 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 133 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 417 000 Kč |
| 100 000 km | 377 000 Kč |
| 150 000 km | 319 000 Kč |
| 200 000 km | 269 000 Kč |
| 250 000 km | 235 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena BMW Řady 1 ročníku 2018 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 340 000 Kč (při mediánovém nájezdu 133 000 km). Běžné rozpětí je od 289 750 do 376 225 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 494 700 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 276 700 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 417 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 235 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení BMW Řady 1 2018 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo61,9 % · 13 vozidel
- Itálie9,5 % · 2 vozidla
- Rakousko9,5 % · 2 vozidla
- Belgie4,8 % · 1 vozidlo
- Francie4,8 % · 1 vozidlo
- ostatní země4,8 % · 1 vozidlo
- země neurčena4,8 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha57,8 % · 266 prohlídek
- Středočeský kraj27,4 % · 126 prohlídek
- Jihomoravský kraj14,8 % · 68 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá34,3 % · 23 vozidel
- Černá29,9 % · 20 vozidel
- Šedá16,4 % · 11 vozidel
- Modrá11,9 % · 8 vozidel
- Červená7,5 % · 5 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 67,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2018 patří u Řady 1 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,6 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní BMW Řadu 1 2018
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.