Audi A8 1999

Evidováno
163
Způsobilost na STK
95,3 %
Ø nájezd (medián)
265 083 km
Dovezeno (100 ks)
61 %

Způsobilé na 30 dnů 3,6 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti, z 1 084 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 15,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1999 Audi A8 má v českých registrech 163 vozů. V provozu zůstává 78 vozů (47,9 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 100 vozů (61,3 %).

Ročník 199995,3 %
Model celkem94,5 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 4.2 Benzín 228 kW (37,4 %), 2.5 Nafta 110 kW (30,1 %), 3.7 Benzín 191 kW (10,4 %).

Barevně převládá šedá-metal (17,8 %), druhá nejčastější je modrá-metal (17,8 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 084 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1999 mělo plnou způsobilost 95,3 %. Model jako celek dosahuje 94,5 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 95,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,5 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1998 (93,8 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 265 083 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 222 098 až 321 789 km. To odpovídá asi 9 818 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (34,0 %), pak následují Jihomoravský kraj a Praha.

Vysoký podíl dovozů (61,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku39234,1 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení24221,1 %
Brzdové zařízení23520,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav17715,4 %
Řízení1028,9 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
116×
2
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
80×
3
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
80×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
71×
5
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
63×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
61×
7
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
56×
8
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
52×

Motorizace ročníku 1999

MotorPočetSTK~cena
4.2 Benzín 228 kW6197,3 %–
2.5 Nafta 110 kW4994,4 %–

Z registru vozidel

Složení Audi A8 1999 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo14,0 % · 14 vozidel
  • Itálie6,0 % · 6 vozidel
  • Rakousko3,0 % · 3 vozidla
  • Belgie1,0 % · 1 vozidlo
  • Španělsko1,0 % · 1 vozidlo
  • země neurčena75,0 % · 75 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj11,6 % · 126 prohlídek
  • Jihomoravský kraj11,5 % · 125 prohlídek
  • Hlavní město Praha11,1 % · 120 prohlídek
  • ostatní65,8 % · 713 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza17,8 % · 29 vozidel
  • Šedá metalíza17,8 % · 29 vozidel
  • Černá metalíza12,9 % · 21 vozidel
  • Černá12,3 % · 20 vozidel
  • Stříbrná metalíza12,3 % · 20 vozidel
  • ostatní27,0 % · 44 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
84,2 %
evidováno u 154 vozů
Airbag
53,0 %
evidováno u 97 vozů
Katalyzátor
37,7 %
evidováno u 69 vozů
Tažné zařízení
21,9 %
evidováno u 40 vozů
Klimatizace
20,2 %
evidováno u 37 vozů
Pohon na plyn
14,2 %
evidováno u 26 vozů
ASR
11,5 %
evidováno u 21 vozů
Nezávislé topení
6,6 %
evidováno u 12 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 17,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.

Jiné ročníky Audi A8

Proklepněte konkrétní Audi A8 1999

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.