Audi A8 1998
Způsobilé na 30 dnů 4,6 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 5,3 % bez plné způsobilosti, z 931 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 15,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Audi A8 ročníku 1998 má v ČR 167 vozů. V provozu jich zůstává 67 vozů (40,1 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 68,9 % (115 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Nafta 110 kW (38,9 %), 4.2 Benzín 220 kW (29,9 %), 2.5 Nafta (9,0 %).
Barevně převládá modrá-metal (19,2 %), druhá nejčastější je šedá-metal (16,8 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 931 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1998 mělo plnou způsobilost 93,8 %. Model jako celek dosahuje 94,5 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,7 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 93,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 5,3 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,2 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 266 101 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 215 402 až 328 600 km. To odpovídá asi 9 504 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (39,8 %), pak následují Jihomoravský kraj a Moravskoslezský kraj.
Vysoký podíl dovozů (68,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 393 | 36,9 % |
| Brzdové zařízení | 279 | 26,2 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 162 | 15,2 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 147 | 13,8 % |
| Řízení | 84 | 7,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1998
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.5 Nafta 110 kW | 65 | 95,0 % | – |
| 4.2 Benzín 220 kW | 50 | 93,7 % | – |
Z registru vozidel
Složení Audi A8 1998 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo13,0 % · 15 vozidel
- Itálie3,5 % · 4 vozidla
- Rakousko1,7 % · 2 vozidla
- Francie0,9 % · 1 vozidlo
- Německo (NDR)0,9 % · 1 vozidlo
- země neurčena80,0 % · 92 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj13,4 % · 125 prohlídek
- Jihomoravský kraj11,1 % · 103 prohlídek
- Moravskoslezský kraj9,2 % · 86 prohlídek
- ostatní66,3 % · 617 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Modrá metalíza19,2 % · 32 vozidel
- Černá16,8 % · 28 vozidel
- Šedá metalíza16,8 % · 28 vozidel
- Stříbrná metalíza9,6 % · 16 vozidel
- Zelená metalíza9,6 % · 16 vozidel
- ostatní28,1 % · 47 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 12,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.
Proklepněte konkrétní Audi A8 1998
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.