Audi A8 1997
Způsobilé na 30 dnů 5,0 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti, z 996 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 15,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Audi A8 ročníku 1997 má v ČR 189 vozů. V provozu jich zůstává 71 vozů (37,6 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 70,4 % (133 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 4.2 Benzín 220 kW (39,7 %), 2.5 Nafta 110 kW (20,1 %), 4.2 Benzín (14,3 %).
Barevně převládá šedá-metal (26,5 %), druhá nejčastější je modrá-metal (14,8 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 996 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1997 mělo plnou způsobilost 93,8 %. Model jako celek dosahuje 94,5 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,7 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 93,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,6 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1996 (92,2 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,0 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 265 181 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 219 576 až 319 982 km. To odpovídá asi 9 144 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (36,7 %), pak následují Plzeňský kraj a Moravskoslezský kraj.
Vysoký podíl dovozů (70,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 404 | 37,3 % |
| Brzdové zařízení | 261 | 24,1 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 164 | 15,2 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 151 | 14,0 % |
| Řízení | 102 | 9,4 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1997
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 4.2 Benzín 220 kW | 75 | 93,1 % | – |
Z registru vozidel
Složení Audi A8 1997 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo11,3 % · 15 vozidel
- Rakousko3,0 % · 4 vozidla
- Francie0,8 % · 1 vozidlo
- Itálie0,8 % · 1 vozidlo
- Švýcarsko0,8 % · 1 vozidlo
- země neurčena83,5 % · 111 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj11,7 % · 117 prohlídek
- Plzeňský kraj11,3 % · 113 prohlídek
- Moravskoslezský kraj8,9 % · 89 prohlídek
- ostatní68,0 % · 677 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza26,5 % · 50 vozidel
- Modrá metalíza14,8 % · 28 vozidel
- Černá12,7 % · 24 vozidel
- Černá metalíza7,9 % · 15 vozidel
- Stříbrná7,9 % · 15 vozidel
- ostatní30,2 % · 57 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 13,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.
Proklepněte konkrétní Audi A8 1997
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.