Audi A8 1995
Způsobilé na 30 dnů 5,2 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti, z 630 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 19,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 1995 Audi A8 má v českých registrech 140 vozů. V provozu zůstává 49 vozů (35,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 77 vozů (55,0 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 4.2 Benzín 220 kW (38,6 %), 4.2 Benzín (34,3 %), 2.8 Benzín (10,7 %).
Barevně převládá černá (23,6 %), druhá nejčastější je šedá-metal (17,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 630 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1995 mělo plnou způsobilost 92,7 %. Model jako celek dosahuje 94,5 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,8 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 92,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,8 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 253 991 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 216 608 až 313 167 km. To odpovídá asi 8 193 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (41,0 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (55,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 165 | 35,9 % |
| Brzdové zařízení | 122 | 26,6 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 86 | 18,7 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 86 | 18,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1995
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 4.2 Benzín 220 kW | 54 | 90,9 % | – |
Z registru vozidel
Složení Audi A8 1995 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo14,3 % · 11 vozidel
- Itálie1,3 % · 1 vozidlo
- Slovensko1,3 % · 1 vozidlo
- země neurčena83,1 % · 64 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha12,2 % · 77 prohlídek
- Moravskoslezský kraj9,5 % · 60 prohlídek
- Středočeský kraj8,1 % · 51 prohlídek
- ostatní70,2 % · 442 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá23,6 % · 33 vozidel
- Šedá metalíza17,1 % · 24 vozidel
- Černá metalíza10,0 % · 14 vozidel
- Stříbrná9,3 % · 13 vozidel
- Modrá metalíza7,1 % · 10 vozidel
- ostatní32,9 % · 46 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 5,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1995 je mezi ročníky A8 podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,8 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.
Proklepněte konkrétní Audi A8 1995
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.