Volvo XC70 2016
Způsobilé na 30 dnů 2,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti, z 390 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 259 952 Kčmedián 299 900 Kčdo 548 060 Kč
Pro Volvo XC70 ročníku 2016 eviduje registr 63 vozů. Aktivně jezdí 62 vozů (98,4 %), dovoz tvoří 58,7 % ročníku (37 vozů).
Jak ročník stárne
Volva XC70 2016 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 94,7 % | - |
| 6 let | 96,1 % | - |
| 8 let | 95,5 % | - |
| 10 let | 96,9 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.4 Nafta 133 kW (54,0 %), 2.4 Nafta 162 kW (38,1 %), 2.0 Nafta 133 kW (7,9 %).
Barevně převládá hnědá (23,8 %), druhá nejčastější je bílá (22,2 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 390 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2016 mělo plnou způsobilost 97,2 %. Model jako celek dosahuje 95,7 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,4 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 97,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 139 609 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 96 423 až 188 346 km. To odpovídá asi 13 961 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (53,0 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (58,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 58 | 50,4 % |
| Výhledy | 57 | 49,6 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 236 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 150 000 km | 392 000 Kč |
| 200 000 km | 337 000 Kč |
| 250 000 km | 294 000 Kč |
| 300 000 km | 243 000 Kč |
| 350 000 km | 226 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Volvo XC70 ročníku 2016 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 299 900 Kč (při mediánovém nájezdu 236 424 km). Běžné rozpětí je od 259 952 do 548 060 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 550 244 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 243 799 Kč.
S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 392 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 226 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Volva XC70 2016 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Švédsko83,8 % · 31 vozidel
- Německo8,1 % · 3 vozidla
- Polsko2,7 % · 1 vozidlo
- Rumunsko2,7 % · 1 vozidlo
- Slovensko2,7 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha53,0 % · 397 prohlídek
- Středočeský kraj25,5 % · 191 prohlídek
- Jihomoravský kraj21,5 % · 161 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Hnědá23,8 % · 15 vozidel
- Bílá22,2 % · 14 vozidel
- Černá20,6 % · 13 vozidel
- Šedá12,7 % · 8 vozidel
- Modrá6,3 % · 4 vozidla
- ostatní14,3 % · 9 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 55,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Volvo XC70 2016
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.