Volvo XC70 2012
Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 4,1 % bez plné způsobilosti, z 1 567 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 164 770 Kčmedián 191 979 Kčdo 259 859 Kč
Pro Volvo XC70 ročníku 2012 eviduje registr 176 vozů. Aktivně jezdí 167 vozů (94,9 %), dovoz tvoří 15,9 % ročníku (28 vozů).
Jak ročník stárne
Volva XC70 2012 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 14 let klesla plná způsobilost o 3,7 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 99,3 % | - |
| 6 let | 95,7 % | - |
| 8 let | 95,7 % | - |
| 10 let | 95,8 % | - |
| 12 let | 92,6 % | - |
| 14 let | 95,7 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.4 Nafta 158 kW (61,4 %), 2.4 Nafta 120 kW (20,5 %), 2.4 Nafta 169 kW (10,2 %).
Barevně převládá hnědá-metal (19,3 %), druhá nejčastější je šedá-metal (11,9 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 567 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2012 mělo plnou způsobilost 95,8 %. Model jako celek dosahuje 95,7 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 95,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 4,1 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,6 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2011 (97,4 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 192 435 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 136 760 až 252 207 km. To odpovídá asi 13 745 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (55,2 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 245 | 26,0 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 225 | 23,8 % |
| Výhledy | 126 | 13,3 % |
| Brzdové zařízení | 112 | 11,9 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 109 | 11,5 % |
| Identifikace vozidla | 74 | 7,8 % |
| Řízení | 53 | 5,6 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2012
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.4 Nafta 158 kW | 108 | 95,7 % | 152 082 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 264 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 150 000 km | 270 000 Kč |
| 200 000 km | 228 000 Kč |
| 250 000 km | 199 000 Kč |
| 300 000 km | 166 000 Kč |
| 350 000 km | 153 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Volvo XC70 ročníku 2012 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 191 979 Kč (při mediánovém nájezdu 264 385 km). Běžné rozpětí je od 164 770 do 259 859 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 280 100 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 150 316 Kč.
S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 270 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 153 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Volva XC70 2012 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Švédsko39,3 % · 11 vozidel
- Německo25,0 % · 7 vozidel
- Itálie21,4 % · 6 vozidel
- Dánsko3,6 % · 1 vozidlo
- Francie3,6 % · 1 vozidlo
- ostatní země7,1 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha41,5 % · 651 prohlídek
- Středočeský kraj20,9 % · 328 prohlídek
- Jihomoravský kraj12,8 % · 200 prohlídek
- ostatní24,8 % · 388 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Hnědá metalíza19,3 % · 34 vozidel
- Šedá metalíza11,9 % · 21 vozidel
- Šedá10,2 % · 18 vozidel
- Bílá9,7 % · 17 vozidel
- Černá9,1 % · 16 vozidel
- ostatní39,8 % · 70 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 52,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Volvo XC70 2012
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.