Volvo XC70 2004
Způsobilé na 30 dnů 4,5 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti, z 1 786 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 2004 eviduje registr Volva XC70 161 vozů. V provozu jich zůstává 134 vozů (83,2 %); ze zahraničí dovezeno 113 vozů (70,2 %).
Jak ročník stárne
Volva XC70 2004 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 20 let | 96,1 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.4 Nafta 120 kW (76,4 %), 2.5 Benzín 154 kW (14,3 %), 2.5 Benzín+LPG 154 kW (9,3 %).
Barevně převládá šedá-metal (19,9 %), druhá nejčastější je stříbrná-metal (9,9 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 786 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2004 mělo plnou způsobilost 95,1 %. Model jako celek dosahuje 95,7 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,6 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 95,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,8 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2003 (93,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 264 903 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 205 512 až 328 337 km. To odpovídá asi 12 041 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (46,5 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (70,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 450 | 26,3 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 400 | 23,4 % |
| Brzdové zařízení | 334 | 19,5 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 173 | 10,1 % |
| Řízení | 165 | 9,7 % |
| Výhledy | 135 | 7,9 % |
| Identifikace vozidla | 52 | 3,0 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2004
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.4 Nafta 120 kW | 123 | 94,8 % | – |
Z registru vozidel
Složení Volva XC70 2004 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Itálie24,8 % · 28 vozidel
- Německo22,1 % · 25 vozidel
- Belgie4,4 % · 5 vozidel
- Francie3,5 % · 4 vozidla
- Španělsko3,5 % · 4 vozidla
- ostatní země8,8 % · 10 vozidel
- země neurčena32,7 % · 37 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha13,0 % · 232 prohlídek
- Středočeský kraj8,6 % · 153 prohlídek
- Jihomoravský kraj6,4 % · 114 prohlídek
- ostatní72,1 % · 1 287 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza19,9 % · 32 vozidel
- Černá metalíza9,9 % · 16 vozidel
- Stříbrná metalíza9,9 % · 16 vozidel
- Modrá metalíza9,3 % · 15 vozidel
- Šedá8,7 % · 14 vozidel
- ostatní42,2 % · 68 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 37,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.
Proklepněte konkrétní Volvo XC70 2004
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.