Volvo V40 2004
Způsobilé na 30 dnů 6,2 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 7,5 % bez plné způsobilosti, z 1 865 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 2004 Volva V40 má v českých registrech 176 vozů. V provozu zůstává 101 vozů (57,4 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 103 vozů (58,5 %).
Jak ročník stárne
Volva V40 2004 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 6 let a 22 let klesla plná způsobilost o 8,5 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 6 let | 94,7 % | - |
| 8 let | 95,5 % | - |
| 10 let | 90,3 % | - |
| 12 let | 85,5 % | - |
| 14 let | 88,4 % | - |
| 16 let | 90,2 % | - |
| 18 let | 85,0 % | - |
| 20 let | 86,4 % | - |
| 22 let | 86,2 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.9 Nafta 85 kW (71,0 %), 1.8 Benzín 90 kW (12,5 %), 1.9 Nafta 75 kW (8,5 %).
Barevně převládá šedá-metal (19,9 %), druhá nejčastější je šedá (13,6 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 865 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2004 mělo plnou způsobilost 92,0 %. Model jako celek dosahuje 92,7 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,6 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 92,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,2 % a „Nezpůsobilé“ 1,3 % ze všech prohlídek (celkem 7,5 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 226 849 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 178 350 až 275 789 km. To odpovídá asi 10 311 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (38,7 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (58,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 947 | 30,1 % |
| Brzdové zařízení | 723 | 23,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 552 | 17,6 % |
| Řízení | 302 | 9,6 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 264 | 8,4 % |
| Výhledy | 241 | 7,7 % |
| Obtěžování okolí | 60 | 1,9 % |
| Identifikace vozidla | 56 | 1,8 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2004
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.9 Nafta 85 kW | 125 | 92,3 % | – |
Z registru vozidel
Složení Volva V40 2004 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Itálie24,3 % · 25 vozidel
- Německo15,5 % · 16 vozidel
- Belgie4,9 % · 5 vozidel
- Lucembursko1,9 % · 2 vozidla
- Nizozemsko1,9 % · 2 vozidla
- ostatní země3,9 % · 4 vozidla
- země neurčena47,6 % · 49 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj13,1 % · 244 prohlídek
- Hlavní město Praha11,3 % · 210 prohlídek
- Jihomoravský kraj9,5 % · 177 prohlídek
- ostatní66,2 % · 1 234 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza19,9 % · 35 vozidel
- Šedá13,6 % · 24 vozidel
- Černá metalíza11,9 % · 21 vozidel
- Černá11,4 % · 20 vozidel
- Modrozel metalíza11,4 % · 20 vozidel
- ostatní31,8 % · 56 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 40,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Volvo V40 2004
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.