Volvo V40 2019

Evidováno
69
Způsobilost na STK
98,0 %
Ø nájezd (medián)
60 319 km
Dovezeno (52 ks)
75 %

Způsobilé na 30 dnů 2,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti, z 255 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 289 000 Kčmedián 311 406 Kčdo 329 000 Kč

Pro Volvo V40 ročníku 2019 eviduje registr 69 vozů. Aktivně jezdí 65 vozů (94,2 %), dovoz tvoří 75,4 % ročníku (52 vozů).

Ročník 201998,0 %
Model celkem92,7 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

Volva V40 2019 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 1,7 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky99,3 % -
6 let97,6 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (33,3 %), 1.5 Benzín 90 kW (15,9 %), 1.5 Benzín 112 kW (15,9 %).

Nejčastější barva je černá (33,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 255 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 98,0 %. Model jako celek dosahuje 92,7 %, tento ročník je tedy o 5,3 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 98,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 60 319 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 38 300 až 87 742 km. To odpovídá asi 8 617 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (52,8 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (75,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
13×
2
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
5×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
3×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
3×
5
Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin).
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.5.1
2×
6
Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.6.1
2×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
2×
8
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
2×

Cenový odhad

289 000
od Kč
311 406
medián Kč
329 000
do Kč

Při nájezdu kolem 114 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km361 000 Kč
100 000 km325 000 Kč
150 000 km281 000 Kč
200 000 km235 000 Kč
250 000 km195 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volvo V40 ročníku 2019 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 311 406 Kč (při mediánovém nájezdu 114 152 km). Běžné rozpětí je od 289 000 do 329 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 339 990 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 259 000 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 361 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 195 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volva V40 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Belgie28,8 % · 15 vozidel
  • Německo28,8 % · 15 vozidel
  • Švédsko23,1 % · 12 vozidel
  • Dánsko5,8 % · 3 vozidla
  • Nizozemsko3,8 % · 2 vozidla
  • ostatní země9,6 % · 5 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha52,8 % · 246 prohlídek
  • Jihomoravský kraj23,6 % · 110 prohlídek
  • Středočeský kraj23,6 % · 110 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá33,3 % · 23 vozidel
  • Šedá29,0 % · 20 vozidel
  • Modrá21,7 % · 15 vozidel
  • Bílá10,1 % · 7 vozidel
  • Oranžová2,9 % · 2 vozidla
  • ostatní2,9 % · 2 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
12,9 %
evidováno u 33 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 71,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2019 patří u V40 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 5,3 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Volva V40

Proklepněte konkrétní Volvo V40 2019

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.