Volvo V40 2004

1.9 Nafta 85 kW

Kód motoru: D4192T3 · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
85 kW
Výkon (116 k)
~1 900 cm³
Objem
5,4 l/100 km
Ø spotřeba
142 g/km
Ø CO₂
195 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 3· Ø hmotnost 1 394 kg· rozvor 2 562 mm· délka 4 516 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
125
V provozu
74
Způsobilost na STK
92,3 %
STK kontrol
1 244

Způsobilé na 30 dnů 6,0 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 7,2 % bez plné způsobilosti, z 1 244 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

První nejpočetnější motorizace u Volva V40 ročníku 2004 je 1.9 Nafta 85 kW - registr eviduje 125 vozů (71,0 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem D4192T3 (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace92,3 %
Ročník celkem92,0 %
Model celkem92,7 %
Značka celkem94,8 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
100-200 000 km90,9 %
200-300 000 km90,1 %
nad 300 000 km92,1 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 92,3 % (1 244 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2004 (ročník průměrně 92,0 %).

Plnou způsobilost mělo 92,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,0 % a „Nezpůsobilé“ 1,2 % ze všech prohlídek (celkem 7,2 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

21 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 438 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 125 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

D4192T3
99,2 %124 ks
F9Q2 D4192T3
0,8 %1 ks

Jiné ročníky Volva V40

Proklepněte konkrétní Volvo V40 2004 1.9 Nafta 85 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.