Volvo V40 2015
Způsobilé na 30 dnů 4,4 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti, z 1 025 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 180 925 Kčmedián 199 775 Kčdo 250 112 Kč
Volvo V40 ročníku 2015 má v ČR 155 vozů. V provozu jich zůstává 152 vozů (98,1 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 71,6 % (111 vozů).
Jak ročník stárne
Volva V40 2015 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 3,1 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 95,8 % | - |
| 6 let | 96,8 % | - |
| 8 let | 93,8 % | 100 000 až 150 000 km |
| 10 let | 92,7 % | 120 000 až 190 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 88 kW (34,8 %), 2.0 Nafta 110 kW (20,6 %), 1.6 Nafta 84 kW (18,1 %).
Barevně převládá černá (27,7 %), druhá nejčastější je modrá (20,6 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 025 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2015 mělo plnou způsobilost 95,3 %. Model jako celek dosahuje 92,7 %, tento ročník je tedy o 2,7 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 95,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 43,6 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 110 687 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 76 189 až 149 771 km. To odpovídá asi 10 062 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (47,6 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (71,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Obtěžování okolí | 208 | 27,4 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 129 | 17,0 % |
| Výhledy | 111 | 14,6 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 88 | 11,6 % |
| Brzdové zařízení | 86 | 11,3 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 79 | 10,4 % |
| Identifikace vozidla | 57 | 7,5 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Na co se zaměřit u ročníku 2015
Závady, které technici u Volva V40 2015 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Chybí nebo poškozeno zařízení pro snížení emisí (DPF apod.)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1 | B | 2,15× |
Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Chybí nebo poškozeno zařízení pro snížení emisí (DPF apod.)kód 8.2.2.1.1 | 10 let | 119 |
| Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.1 | 21 let | 854 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2015
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 88 kW | 54 | 96,3 % | 196 730 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 168 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 307 000 Kč |
| 100 000 km | 255 000 Kč |
| 150 000 km | 214 000 Kč |
| 200 000 km | 176 000 Kč |
| 250 000 km | 151 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Volvo V40 ročníku 2015 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 199 775 Kč (při mediánovém nájezdu 168 432 km). Běžné rozpětí je od 180 925 do 250 112 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 298 186 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 141 039 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 307 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 151 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Volva V40 2015 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Švédsko55,0 % · 61 vozidel
- Německo27,0 % · 30 vozidel
- Belgie6,3 % · 7 vozidel
- Itálie5,4 % · 6 vozidel
- Nizozemsko3,6 % · 4 vozidla
- ostatní země1,8 % · 2 vozidla
- země neurčena0,9 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha47,6 % · 809 prohlídek
- Jihomoravský kraj27,4 % · 465 prohlídek
- Středočeský kraj25,1 % · 426 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá27,7 % · 43 vozidel
- Modrá20,6 % · 32 vozidel
- Bílá18,1 % · 28 vozidel
- Šedá18,1 % · 28 vozidel
- Červená6,5 % · 10 vozidel
- ostatní9,0 % · 14 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 47,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 718 vozů Volva V40 2015 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2015 patří u V40 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,7 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Volvo V40 2015
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.