Volvo V40 2016
Způsobilé na 30 dnů 2,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti, z 898 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 183 882 Kčmedián 244 450 Kčdo 291 822 Kč
Volvo V40 ročníku 2016 má v ČR 160 vozů. V provozu jich zůstává 155 vozů (96,9 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 81,2 % (130 vozů).
Jak ročník stárne
Volva V40 2016 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 5,3 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,0 % | 50 000 až 80 000 km |
| 6 let | 97,8 % | 70 000 až 120 000 km |
| 8 let | 94,7 % | 90 000 až 150 000 km |
| 10 let | 92,7 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (44,4 %), 2.0 Nafta 88 kW (34,4 %), 2.0 Benzín 90 kW (8,1 %).
Nejčastější barva je černá (31,2 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 898 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2016 mělo plnou způsobilost 97,3 %. Model jako celek dosahuje 92,7 %, tento ročník je tedy o 4,6 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,9 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2015 (95,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 98 627 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 69 173 až 133 201 km. To odpovídá asi 9 863 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (49,6 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (81,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Výhledy | 83 | 23,1 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 82 | 22,8 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 76 | 21,2 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 67 | 18,7 % |
| Brzdové zařízení | 51 | 14,2 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2016
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 110 kW | 71 | 97,4 % | 250 000 Kč |
| 2.0 Nafta 88 kW | 55 | 96,9 % | 198 887 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 146 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 339 000 Kč |
| 100 000 km | 287 000 Kč |
| 150 000 km | 241 000 Kč |
| 200 000 km | 205 000 Kč |
| 250 000 km | 176 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Volvo V40 ročníku 2016 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 244 450 Kč (při mediánovém nájezdu 145 587 km). Běžné rozpětí je od 183 882 do 291 822 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 338 997 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 170 000 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 339 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 176 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Volva V40 2016 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Švédsko58,5 % · 76 vozidel
- Belgie17,7 % · 23 vozidel
- Německo13,8 % · 18 vozidel
- Itálie5,4 % · 7 vozidel
- Slovensko1,5 % · 2 vozidla
- ostatní země3,1 % · 4 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha49,6 % · 807 prohlídek
- Jihomoravský kraj26,6 % · 433 prohlídek
- Středočeský kraj23,8 % · 388 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá31,3 % · 50 vozidel
- Šedá25,6 % · 41 vozidel
- Modrá19,4 % · 31 vozidel
- Bílá11,9 % · 19 vozidel
- Hnědá8,1 % · 13 vozidel
- ostatní3,8 % · 6 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 52,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 637 vozů Volva V40 2016 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2016 patří u V40 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,6 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Volvo V40 2016
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.