Volvo V40 2017

Evidováno
157
Způsobilost na STK
97,1 %
Ø nájezd (medián)
85 905 km
Dovezeno (105 ks)
67 %

Způsobilé na 30 dnů 2,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti, z 779 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 229 900 Kčmedián 274 999 Kčdo 327 105 Kč

V roce 2017 eviduje registr Volva V40 157 vozů. V provozu jich zůstává 155 vozů (98,7 %); ze zahraničí dovezeno 105 vozů (66,9 %).

Ročník 201797,1 %
Model celkem92,7 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

Volva V40 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 3,3 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,4 %40 000 až 80 000 km
6 let97,1 %70 000 až 120 000 km
8 let95,1 %80 000 až 150 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 88 kW (42,0 %), 2.0 Nafta 110 kW (33,8 %), 2.0 Benzín 140 kW (8,3 %).

Nejčastější barva je černá (34,4 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 779 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 97,1 %. Model jako celek dosahuje 92,7 %, tento ročník je tedy o 4,5 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 97,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 85 905 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 56 718 až 118 832 km. To odpovídá asi 9 545 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (45,1 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (66,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
53×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
15×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
14×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
11×
5
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
10×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
10×
7
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
7×
8
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
6×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,7 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 385 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2017

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 88 kW6697,2 %235 000 Kč
2.0 Nafta 110 kW5396,4 %268 900 Kč

Cenový odhad

229 900
od Kč
274 999
medián Kč
327 105
do Kč

Při nájezdu kolem 136 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km345 000 Kč
100 000 km301 000 Kč
150 000 km261 000 Kč
200 000 km224 000 Kč
250 000 km192 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volvo V40 ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 274 999 Kč (při mediánovém nájezdu 136 000 km). Běžné rozpětí je od 229 900 do 327 105 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 377 168 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 165 359 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 345 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 192 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volva V40 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Švédsko58,1 % · 61 vozidel
  • Německo20,0 % · 21 vozidel
  • Belgie15,2 % · 16 vozidel
  • Itálie4,8 % · 5 vozidel
  • Lucembursko1,0 % · 1 vozidlo
  • ostatní země1,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha45,1 % · 636 prohlídek
  • Jihomoravský kraj28,0 % · 395 prohlídek
  • Středočeský kraj26,9 % · 379 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá34,4 % · 54 vozidel
  • Šedá21,7 % · 34 vozidel
  • Bílá15,9 % · 25 vozidel
  • Modrá14,0 % · 22 vozidel
  • Červená7,6 % · 12 vozidel
  • ostatní6,4 % · 10 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
17,2 %
evidováno u 104 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 58,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 98,3 %EURO 5 · 1,7 %

Majitelé a osud v registru

Z 606 vozů Volva V40 2017 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
55,3 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,6 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
93,7 %
vyvezeno 5,8 % · zaniklo 0,3 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2017 patří u V40 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,5 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Volva V40

Proklepněte konkrétní Volvo V40 2017

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.