Volkswagen Touran 2024

Evidováno
167
Způsobilost na STK
99,4 %
Ø nájezd (medián)
10 257 km
Dovezeno (13 ks)
8 %

Způsobilé na 30 dnů 0,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,6 % bez plné způsobilosti, z 331 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 654 730 Kčmedián 749 900 Kčdo 805 000 Kč

Volkswagen Touran ročníku 2024 má v ČR 167 vozů. V provozu jich zůstává 125 vozů (74,9 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 7,8 % (13 vozů).

Ročník 202499,4 %
Model celkem95,0 %
Značka celkem94,2 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín 110 kW (74,3 %), 2.0 Nafta 110 kW (25,7 %).

Nejčastější barva je šedá (54,5 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 331 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2024 mělo plnou způsobilost 99,4 %. Model jako celek dosahuje 95,0 %, tento ročník je tedy o 4,4 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 99,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,6 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 10 257 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 3 137 až 22 113 km. To odpovídá asi 5 128 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (56,4 %), pak následují Plzeňský kraj a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (7,8 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
4×
2
Vozidlo, které podléhá registraci, není opatřeno předepsaným počtem tabulek registračních značek.
Identifikace vozidla · kód 0.1.1
1×
3
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×

Motorizace ročníku 2024

MotorPočetSTK~cena
1.5 Benzín 110 kW12499,2 %694 000 Kč
2.0 Nafta 110 kW43100,0 %753 354 Kč

Cenový odhad

654 730
od Kč
749 900
medián Kč
805 000
do Kč

Při nájezdu kolem 34 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km765 000 Kč
50 000 km713 000 Kč
75 000 km664 000 Kč
100 000 km605 000 Kč
125 000 km561 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volkswagen Touranu ročníku 2024 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 749 900 Kč (při mediánovém nájezdu 33 669 km). Běžné rozpětí je od 654 730 do 805 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 889 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 603 000 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 765 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 561 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volkswagenu Touranu 2024 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo92,3 % · 12 vozidel
  • Dánsko7,7 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha25,4 % · 84 prohlídek
  • Plzeňský kraj11,5 % · 38 prohlídek
  • Jihomoravský kraj8,2 % · 27 prohlídek
  • ostatní55,0 % · 182 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá53,5 % · 91 vozidel
  • Černá18,8 % · 32 vozidel
  • Modrá17,6 % · 30 vozidel
  • Bílá9,4 % · 16 vozidel
  • Žlutá0,6 % · 1 vozidlo

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
42,4 %
evidováno u 385 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,7 %EURO 5 · 0,3 %

Majitelé a osud v registru

Z 907 vozů Volkswagenu Touranu 2024 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
80,0 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,5 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
78,5 %
vyvezeno 21,3 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2024 patří u Touranu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,4 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Volkswagenu Touranu

Proklepněte konkrétní Volkswagen Touran 2024

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.