Volkswagen Touran 2022

Evidováno
189
Způsobilost na STK
98,3 %
Ø nájezd (medián)
67 269 km
Dovezeno (54 ks)
29 %

Způsobilé na 30 dnů 1,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,7 % bez plné způsobilosti, z 468 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 412 942 Kčmedián 499 999 Kčdo 579 500 Kč

Ročník 2022 Volkswagenu Touranu má v českých registrech 189 vozů. V provozu zůstává 187 vozů (98,9 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 54 vozů (28,6 %).

Ročník 202298,3 %
Model celkem95,0 %
Značka celkem94,2 %

Jak ročník stárne

Volkswagenu Touranu 2022 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,2 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín 110 kW (58,7 %), 2.0 Nafta 110 kW (29,1 %), 2.0 Nafta 90 kW (12,2 %).

Nejčastější barva je modrá (32,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 468 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 98,3 %. Model jako celek dosahuje 95,0 %, tento ročník je tedy o 3,3 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 98,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,7 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 41,7 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 67 269 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 32 627 až 133 971 km. To odpovídá asi 16 817 km ročně, tedy standardní osobní provoz (15 až 20 tisíc km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (48,2 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
19×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
11×
3
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
4×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
4×
5
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
3×
6
Povolený rozptyl kouřivosti byl překročen.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.8
2×
7
Zařízení, umožňující vychýlení po nárazu, není funkční.
Výhledy · kód 3.3.2.1
2×
8
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.2.1
2×

Motorizace ročníku 2022

MotorPočetSTK~cena
1.5 Benzín 110 kW11198,6 %591 189 Kč
2.0 Nafta 110 kW5598,5 %459 022 Kč

Cenový odhad

412 942
od Kč
499 999
medián Kč
579 500
do Kč

Při nájezdu kolem 145 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km635 000 Kč
100 000 km565 000 Kč
150 000 km485 000 Kč
200 000 km403 000 Kč
250 000 km342 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volkswagen Touranu ročníku 2022 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 499 999 Kč (při mediánovém nájezdu 144 779 km). Běžné rozpětí je od 412 942 do 579 500 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 631 363 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 366 596 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 635 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 342 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volkswagenu Touranu 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo83,3 % · 45 vozidel
  • Dánsko3,7 % · 2 vozidla
  • Francie3,7 % · 2 vozidla
  • Belgie1,9 % · 1 vozidlo
  • Rakousko1,9 % · 1 vozidlo
  • ostatní země1,9 % · 1 vozidlo
  • země neurčena3,7 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha38,0 % · 178 prohlídek
  • Středočeský kraj25,2 % · 118 prohlídek
  • Jihomoravský kraj15,6 % · 73 prohlídek
  • ostatní21,2 % · 99 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá32,1 % · 61 vozidel
  • Šedá31,1 % · 59 vozidel
  • Bílá20,5 % · 39 vozidel
  • Černá14,2 % · 27 vozidel
  • Červená2,1 % · 4 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
38,3 %
evidováno u 281 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 88,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,1 %EURO 4 · 0,6 %EURO 5 · 0,3 %

Majitelé a osud v registru

Z 733 vozů Volkswagenu Touranu 2022 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
75,0 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,6 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
80,2 %
vyvezeno 19,2 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2022 patří u Touranu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,3 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Volkswagenu Touranu

Proklepněte konkrétní Volkswagen Touran 2022

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.