Volkswagen Touran 2023

Evidováno
138
Způsobilost na STK
98,6 %
Ø nájezd (medián)
17 050 km
Dovezeno (17 ks)
12 %

Způsobilé na 30 dnů 1,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,4 % bez plné způsobilosti, z 281 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 507 231 Kčmedián 595 685 Kčdo 677 272 Kč

Ročník 2023 Volkswagenu Touranu má v českých registrech 138 vozů. V provozu zůstává 134 vozů (97,1 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 17 vozů (12,3 %).

Ročník 202398,5 %
Model celkem95,0 %
Značka celkem94,2 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín 110 kW (63,8 %), 2.0 Nafta 110 kW (27,5 %), 2.0 Nafta 90 kW (8,7 %).

Nejčastější barva je šedá (38,4 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 281 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 98,5 %. Model jako celek dosahuje 95,0 %, tento ročník je tedy o 3,6 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 98,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,4 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 17 050 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 6 499 až 60 661 km. To odpovídá asi 5 683 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (59,7 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (12,3 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
6×
2
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
4×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
4×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povinný štítek výrobce je nečitelný nebo předepsané údaje na štítku chybí (vyžaduje se vždy alespoň označení výrobce vozidla, VIN/ výrobní číslo podvozku).
Identifikace vozidla · kód 0.2.2.1.3
3×
5
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
3×
6
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
3×
7
Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.11
1×
8
Poškození zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou.
Výhledy · kód 3.3.4.1
1×

Motorizace ročníku 2023

MotorPočetSTK~cena
1.5 Benzín 110 kW8898,3 %650 019 Kč

Cenový odhad

507 231
od Kč
595 685
medián Kč
677 272
do Kč

Při nájezdu kolem 94 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km678 000 Kč
75 000 km633 000 Kč
100 000 km590 000 Kč
125 000 km549 000 Kč
150 000 km505 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volkswagen Touranu ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 595 685 Kč (při mediánovém nájezdu 93 853 km). Běžné rozpětí je od 507 231 do 677 272 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 718 896 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 458 774 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 678 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 505 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volkswagenu Touranu 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo82,4 % · 14 vozidel
  • Belgie5,9 % · 1 vozidlo
  • Itálie5,9 % · 1 vozidlo
  • Rakousko5,9 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha59,1 % · 166 prohlídek
  • Středočeský kraj21,7 % · 61 prohlídek
  • Jihomoravský kraj18,1 % · 51 prohlídek
  • ostatní1,1 % · 3 prohlídky

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá37,9 % · 53 vozidel
  • Bílá26,4 % · 37 vozidel
  • Modrá18,6 % · 26 vozidel
  • Černá8,6 % · 12 vozidel
  • Červená8,6 % · 12 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
35,3 %
evidováno u 686 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,7 %EURO 5 · 0,3 %EURO 4 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 942 vozů Volkswagenu Touranu 2023 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
89,9 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,6 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
53,0 %
vyvezeno 47,0 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2023 patří u Touranu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,6 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Volkswagenu Touranu

Proklepněte konkrétní Volkswagen Touran 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.