Volkswagen Touran 2006

2.0 CNG 80 kW

Kód motoru: BSX

Specifikace motoru

CNG
Palivo
80 kW
Výkon (109 k)
~2 000 cm³
Objem
8,6 l/100 km
Ø spotřeba
155 g/km
Ø CO₂
180 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 1 646 kg· rozvor 2 675 mm· délka 4 399 mm
Zahrnuté varianty paliva: CNG

Charakter motoru

Plynový pohon snižuje provozní náklady, ale klade vyšší nároky na kontrolu ventilů, sedel a zapalovacího systému. U starších přestaveb je vhodné doložit certifikaci plynového zařízení.

Evidováno
40
V provozu
33
Způsobilost na STK
93,4 %
STK kontrol
336

Způsobilé na 30 dnů 5,7 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti, z 336 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 34 000 Kčobvykle 45 000 Kčdo 57 000 Kč

V nabídce Volkswagenu Touranu ročníku 2006 obsadila motorizace 2.0 CNG 80 kW sedmá pozici: 40 vozů (1,5 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem BSX.

Tato motorizace93,4 %
Ročník celkem94,6 %
Model celkem95,0 %
Značka celkem94,2 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
100-200 000 km94,1 %
200-300 000 km92,1 %
nad 300 000 km90,0 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 93,4 % (336 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 1,2 procentního bodu) mezi motory ročníku 2006 (ročník průměrně 94,6 %).

Plnou způsobilost mělo 93,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,9 % ze všech prohlídek (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti).

Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 1.9 Nafta 74 kW (93,7 %).

Na co se zaměřit u motorizace 2.0 CNG 80 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Hřídel stěrače bez ochranného pouzdraVýhledy · kód 3.4.3.1A1,66×
Prachovka na hnacím hřídeli kolaNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1A1,64×
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systémuPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1A1,33×
Nedostatečně upevněný výfukPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1A1,26×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 371 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systémukód 6.1.2.1.116 let4 907
Nedostatečně upevněný výfukkód 6.1.2.2.116 let3 095
Prachovka na hnacím hřídeli kolakód 5.3.4.2.117 let7 135
Hřídel stěrače bez ochranného pouzdrakód 3.4.3.118 let3 909

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

4,8 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 603 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Další motorizace Volkswagenu Touranu 2006

Cenový odhad

34 000
od Kč
45 000
obvykle Kč
57 000
do Kč

Při nájezdu kolem 253 000 km, obvyklém v inzerci. Odhad z cen srovnatelných vozů.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
150 000 km68 000 Kč
200 000 km55 000 Kč
250 000 km45 000 Kč
300 000 km38 000 Kč
350 000 km34 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 CNG 80 kW vychází při nájezdu kolem 253 000 km na přibližně 45 000 Kč. Polovina srovnatelných vozů se nabízí mezi 34 000 a 57 000 Kč.

S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 68 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 34 000 Kč.

Jiné ročníky Volkswagenu Touranu

Proklepněte konkrétní Volkswagen Touran 2006 2.0 CNG 80 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.