Volkswagen Caravelle 1994
Způsobilé na 30 dnů 5,3 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti, z 920 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 10,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 1994 eviduje registr Volkswagenu Caravelle 141 vozů. V provozu jich zůstává 60 vozů (42,6 %); ze zahraničí dovezeno 97 vozů (68,8 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.4 Nafta 57 kW (38,3 %), 2.4 Nafta (30,5 %), 1.9 Nafta 50 kW (7,1 %).
Barevně převládá bílá (28,4 %), druhá nejčastější je červená-základní (12,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 920 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1994 mělo plnou způsobilost 92,7 %. Model jako celek dosahuje 93,1 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 92,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,3 % a „Nezpůsobilé“ 1,2 % ze všech prohlídek (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,7 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 313 029 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 258 950 až 372 213 km. To odpovídá asi 9 782 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (47,4 %), pak následují Liberecký kraj a Praha.
Vysoký podíl dovozů (68,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 946 | 38,9 % |
| Brzdové zařízení | 547 | 22,5 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 353 | 14,5 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 271 | 11,1 % |
| Řízení | 204 | 8,4 % |
| Výhledy | 114 | 4,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1994
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.4 Nafta 57 kW | 54 | 91,0 % | – |
Z registru vozidel
Složení Volkswagenu Caravelle 1994 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo14,4 % · 14 vozidel
- Nizozemsko1,0 % · 1 vozidlo
- Rakousko1,0 % · 1 vozidlo
- Španělsko1,0 % · 1 vozidlo
- země neurčena82,5 % · 80 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj15,1 % · 139 prohlídek
- Liberecký kraj8,5 % · 78 prohlídek
- Hlavní město Praha8,3 % · 76 prohlídek
- ostatní68,2 % · 627 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá28,4 % · 40 vozidel
- Červená základní12,1 % · 17 vozidel
- Zelená základní8,5 % · 12 vozidel
- Modrá metalíza7,1 % · 10 vozidel
- Modrá tmavá5,7 % · 8 vozidel
- ostatní38,3 % · 54 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 10,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.
Proklepněte konkrétní Volkswagen Caravelle 1994
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.