Volkswagen Caravelle 1993

Evidováno
163
Způsobilost na STK
92,2 %
Ø nájezd (medián)
300 145 km
Dovezeno (90 ks)
55 %

Způsobilé na 30 dnů 5,4 % · Nezpůsobilé 1,5 % (celkem 7,0 % bez plné způsobilosti, z 1 048 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 10,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1993 eviduje registr Volkswagenu Caravelle 163 vozů. V provozu jich zůstává 56 vozů (34,4 %); ze zahraničí dovezeno 90 vozů (55,2 %).

Ročník 199392,2 %
Model celkem93,1 %
Značka celkem94,2 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.4 Nafta 57 kW (43,6 %), 2.4 Nafta (31,9 %), 2.5 Benzín (7,4 %).

Barevně převládá bílá (27,6 %), druhá nejčastější je červená-základní (13,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 048 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1993 mělo plnou způsobilost 92,2 %. Model jako celek dosahuje 93,1 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,9 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,4 % a „Nezpůsobilé“ 1,5 % ze všech prohlídek (celkem 7,0 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,7 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 300 144 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 229 929 až 386 240 km. To odpovídá asi 9 095 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (38,8 %), pak následují Ústecký kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (55,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku97939,6 %
Brzdové zařízení60624,5 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení32313,1 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav28611,6 %
Řízení1787,2 %
Výhledy1014,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
366×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
245×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
220×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
121×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
110×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
102×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
98×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
89×

Motorizace ročníku 1993

MotorPočetSTK~cena
2.4 Nafta 57 kW7191,6 %–

Z registru vozidel

Složení Volkswagenu Caravelle 1993 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo12,2 % · 11 vozidel
  • Norsko2,2 % · 2 vozidla
  • Rakousko2,2 % · 2 vozidla
  • Dánsko1,1 % · 1 vozidlo
  • Itálie1,1 % · 1 vozidlo
  • země neurčena81,1 % · 73 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj12,6 % · 132 prohlídek
  • Ústecký kraj10,9 % · 114 prohlídek
  • Jihomoravský kraj9,0 % · 94 prohlídek
  • ostatní67,6 % · 708 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá27,6 % · 45 vozidel
  • Červená základní13,5 % · 22 vozidel
  • Zelená základní7,4 % · 12 vozidel
  • Červená tmavá5,5 % · 9 vozidel
  • Modrá metalíza5,5 % · 9 vozidel
  • ostatní40,5 % · 66 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
77,4 %
evidováno u 144 vozů
Katalyzátor
23,1 %
evidováno u 43 vozů
ABS
9,7 %
evidováno u 18 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 8,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 60,0 %EURO 2 · 33,3 %EURO 3 · 6,7 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.

Jiné ročníky Volkswagenu Caravelle

Proklepněte konkrétní Volkswagen Caravelle 1993

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.