Volkswagen Caravelle 1992

Evidováno
232
Způsobilost na STK
91,5 %
Ø nájezd (medián)
293 493 km
Dovezeno (162 ks)
70 %

Způsobilé na 30 dnů 6,3 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 7,6 % bez plné způsobilosti, z 1 167 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 11,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1992 eviduje registr Volkswagenu Caravelle 232 vozů. V provozu jich zůstává 71 vozů (30,6 %); ze zahraničí dovezeno 162 vozů (69,8 %).

Ročník 199291,5 %
Model celkem93,1 %
Značka celkem94,2 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.4 Nafta (37,9 %), 2.4 Nafta 57 kW (26,7 %), 2.5 Benzín (10,8 %).

Barevně převládá bílá (23,3 %), druhá nejčastější je červená-základní (12,1 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 167 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1992 mělo plnou způsobilost 91,5 %. Model jako celek dosahuje 93,1 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 91,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,3 % a „Nezpůsobilé“ 1,3 % ze všech prohlídek (celkem 7,5 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,0 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 293 493 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 234 682 až 361 989 km. To odpovídá asi 8 632 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (38,5 %), pak následují Ústecký kraj a Královéhradecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (69,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 14539,9 %
Brzdové zařízení69624,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení35412,3 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav30610,7 %
Řízení2057,1 %
Výhledy1665,8 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
391×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
260×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
245×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
122×
5
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
120×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
119×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
107×
8
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
100×

Motorizace ročníku 1992

MotorPočetSTK~cena
2.4 Nafta 57 kW6291,8 %–

Z registru vozidel

Složení Volkswagenu Caravelle 1992 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo8,6 % · 14 vozidel
  • Itálie1,9 % · 3 vozidla
  • Rakousko1,2 % · 2 vozidla
  • Francie0,6 % · 1 vozidlo
  • Německo (NDR)0,6 % · 1 vozidlo
  • země neurčena87,0 % · 141 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj12,1 % · 141 prohlídek
  • Ústecký kraj10,7 % · 125 prohlídek
  • Královéhradecký kraj8,6 % · 100 prohlídek
  • ostatní68,6 % · 801 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá23,3 % · 54 vozidel
  • Červená základní12,1 % · 28 vozidel
  • Modrá metalíza9,5 % · 22 vozidel
  • Modrá tmavá6,9 % · 16 vozidel
  • Zelená základní6,9 % · 16 vozidel
  • ostatní41,4 % · 96 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
68,4 %
evidováno u 171 vozů
Katalyzátor
16,4 %
evidováno u 41 vozů
ABS
6,4 %
evidováno u 16 vozů
Pohon na plyn
6,0 %
evidováno u 15 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 3,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 55,6 %EURO 2 · 33,3 %EURO 4 · 11,1 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1992 je mezi ročníky Caravelle podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,6 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.

Jiné ročníky Volkswagenu Caravelle

Proklepněte konkrétní Volkswagen Caravelle 1992

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.