Volkswagen Caravelle 1991
Způsobilé na 30 dnů 6,3 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 7,5 % bez plné způsobilosti, z 889 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 12,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Volkswagen Caravelle ročníku 1991 eviduje registr 173 vozů. Aktivně jezdí 57 vozů (32,9 %), dovoz tvoří 71,1 % ročníku (123 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.4 Nafta (38,7 %), 2.4 Nafta 57 kW (34,1 %), 1.9 Nafta (12,7 %).
Barevně převládá bílá (25,4 %), druhá nejčastější je červená-základní (9,8 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 889 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1991 mělo plnou způsobilost 91,4 %. Model jako celek dosahuje 93,1 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,7 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 91,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,3 % a „Nezpůsobilé“ 1,2 % ze všech prohlídek (celkem 7,5 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 5,7 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 311 000 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 236 946 až 377 674 km. To odpovídá asi 8 886 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (45,6 %), pak následují Královéhradecký kraj a Praha.
Vysoký podíl dovozů (71,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 736 | 40,0 % |
| Brzdové zařízení | 454 | 24,6 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 228 | 12,4 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 217 | 11,8 % |
| Řízení | 139 | 7,5 % |
| Výhledy | 68 | 3,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1991
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.4 Nafta 57 kW | 59 | 91,1 % | – |
Z registru vozidel
Složení Volkswagenu Caravelle 1991 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo17,9 % · 22 vozidel
- Rakousko2,4 % · 3 vozidla
- Německo (NDR)1,6 % · 2 vozidla
- Francie0,8 % · 1 vozidlo
- Itálie0,8 % · 1 vozidlo
- ostatní země0,8 % · 1 vozidlo
- země neurčena75,6 % · 93 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj13,5 % · 120 prohlídek
- Královéhradecký kraj8,3 % · 74 prohlídek
- Hlavní město Praha7,8 % · 69 prohlídek
- ostatní70,4 % · 626 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá25,4 % · 44 vozidel
- Červená základní9,8 % · 17 vozidel
- Modrá tmavá9,2 % · 16 vozidel
- Zelená základní8,7 % · 15 vozidel
- Modrá základní6,9 % · 12 vozidel
- ostatní39,9 % · 69 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 4,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1991 je mezi ročníky Caravelle podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,7 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.
Proklepněte konkrétní Volkswagen Caravelle 1991
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.