Toyota Avensis 2015
Způsobilé na 30 dnů 3,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,0 % bez plné způsobilosti, z 657 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 169 833 Kčmedián 185 000 Kčdo 199 900 Kč
Toyota Avensis ročníku 2015 má v ČR 99 vozů. V provozu jich zůstává 94 vozů (94,9 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 31,3 % (31 vozů).
Jak ročník stárne
Toyoty Avensisu 2015 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 3,6 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 95,4 % | - |
| 6 let | 95,9 % | - |
| 8 let | 97,0 % | - |
| 10 let | 91,8 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 105 kW (36,4 %), 2.0 Nafta 91 kW (26,3 %), 1.8 Benzín 108 kW (20,2 %).
Nejčastější barva je šedá (37,4 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 657 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2015 mělo plnou způsobilost 96,9 %. Model jako celek dosahuje 94,3 %, tento ročník je tedy o 2,6 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 96,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,0 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 127 228 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 83 462 až 173 786 km. To odpovídá asi 11 566 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (49,0 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 165 | 35,3 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 143 | 30,6 % |
| Výhledy | 87 | 18,6 % |
| Brzdové zařízení | 72 | 15,4 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 178 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 241 000 Kč |
| 150 000 km | 206 000 Kč |
| 200 000 km | 172 000 Kč |
| 250 000 km | 152 000 Kč |
| 300 000 km | 123 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Toyota Avensisu ročníku 2015 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 185 000 Kč (při mediánovém nájezdu 177 562 km). Běžné rozpětí je od 169 833 do 199 900 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 241 273 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 150 800 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 241 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 123 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Toyoty Avensisu 2015 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo80,6 % · 25 vozidel
- Belgie3,2 % · 1 vozidlo
- Dánsko3,2 % · 1 vozidlo
- Itálie3,2 % · 1 vozidlo
- Litevská republika3,2 % · 1 vozidlo
- ostatní země6,5 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha49,0 % · 378 prohlídek
- Středočeský kraj28,4 % · 219 prohlídek
- Jihomoravský kraj22,7 % · 175 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá37,0 % · 37 vozidel
- Hnědá28,0 % · 28 vozidel
- Modrá18,0 % · 18 vozidel
- Bílá10,0 % · 10 vozidel
- Černá7,0 % · 7 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 61,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2015 patří u Avensisu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,6 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Toyotu Avensis 2015
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.