Toyota Avensis 2014
Způsobilé na 30 dnů 2,9 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 3,2 % bez plné způsobilosti, z 477 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 130 730 Kčmedián 181 800 Kčdo 207 495 Kč
Pro Toyotu Avensis ročníku 2014 eviduje registr 67 vozů. Aktivně jezdí 64 vozů (95,5 %), dovoz tvoří 32,8 % ročníku (22 vozů).
Jak ročník stárne
Toyoty Avensisu 2014 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 1,1 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 96,6 % | - |
| 6 let | 95,2 % | - |
| 8 let | 96,6 % | - |
| 10 let | 95,5 % | - |
| 12 let | 95,5 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 91 kW (55,2 %), 2.2 Nafta 110 kW (23,9 %), 1.8 Benzín 108 kW (16,4 %).
Nejčastější barva je bílá (31,3 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 477 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2014 mělo plnou způsobilost 96,8 %. Model jako celek dosahuje 94,3 %, tento ročník je tedy o 2,6 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 96,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 139 238 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 93 148 až 193 289 km. To odpovídá asi 11 603 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (52,1 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 211 | 38,1 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 174 | 31,4 % |
| Výhledy | 85 | 15,3 % |
| Brzdové zařízení | 84 | 15,2 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 176 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 228 000 Kč |
| 150 000 km | 194 000 Kč |
| 200 000 km | 162 000 Kč |
| 250 000 km | 143 000 Kč |
| 300 000 km | 114 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Toyota Avensisu ročníku 2014 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 181 800 Kč (při mediánovém nájezdu 176 026 km). Běžné rozpětí je od 130 730 do 207 495 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 259 900 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 97 058 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 228 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 114 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Toyoty Avensisu 2014 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo72,7 % · 16 vozidel
- Dánsko18,2 % · 4 vozidla
- Belgie4,5 % · 1 vozidlo
- země neurčena4,5 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha52,1 % · 352 prohlídek
- Středočeský kraj31,8 % · 215 prohlídek
- Jihomoravský kraj16,1 % · 109 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá31,3 % · 21 vozidel
- Šedá26,9 % · 18 vozidel
- Černá11,9 % · 8 vozidel
- Šedá metalíza11,9 % · 8 vozidel
- Hnědá9,0 % · 6 vozidel
- ostatní9,0 % · 6 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 57,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2014 patří u Avensisu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,6 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Toyotu Avensis 2014
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.