Toyota Avensis 1997

Evidováno
93
Způsobilost na STK
94,3 %
Ø nájezd (medián)
207 837 km
Dovezeno (45 ks)
48 %

Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti, z 405 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 13,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Toyotu Avensis ročníku 1997 eviduje registr 93 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. Aktivně jezdí 13 vozů (14,0 %), dovoz tvoří 48,4 % ročníku (45 vozů).

Ročník 199794,3 %
Model celkem94,3 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 81 kW (45,2 %), 2.0 Benzín 94 kW (32,3 %), 2.0 Benzín (9,7 %).

Barevně převládá zelená-metal (15,1 %), druhá nejčastější je červená-základní (12,9 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 405 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1997 mělo plnou způsobilost 94,3 %. Model jako celek dosahuje 94,3 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 94,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 10,0 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 207 837 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 175 928 až 258 595 km. To odpovídá asi 7 167 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Pardubickém kraji (36,6 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (48,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku13364,3 %
Brzdové zařízení7435,7 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
49×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
25×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
19×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
19×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
15×
6
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
13×
7
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
12×
8
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
11×

Motorizace ročníku 1997

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 81 kW4293,7 %–

Z registru vozidel

Složení Toyoty Avensisu 1997 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • země neurčena100,0 % · 45 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Pardubický kraj6,4 % · 26 prohlídek
  • Jihomoravský kraj5,7 % · 23 prohlídek
  • Středočeský kraj5,4 % · 22 prohlídek
  • ostatní82,5 % · 334 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená metalíza15,1 % · 14 vozidel
  • Červená základní12,9 % · 12 vozidel
  • Červená metalíza11,8 % · 11 vozidel
  • Stříbrná8,6 % · 8 vozidel
  • Zelená tmavá8,6 % · 8 vozidel
  • ostatní43,0 % · 40 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
80,3 %
evidováno u 61 vozů
Airbag
72,4 %
evidováno u 55 vozů
Katalyzátor
56,6 %
evidováno u 43 vozů
Tažné zařízení
25,0 %
evidováno u 19 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 6,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 100,0 %

Jiné ročníky Toyoty Avensisu

Proklepněte konkrétní Toyotu Avensis 1997

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.