Subaru Legacy 2006

2.0 Benzín+LPG 121 kW

Kód motoru: EJ 20

Specifikace motoru

Benzín+LPG
Palivo
121 kW
Výkon (165 k)
~2 000 cm³
Objem
9 l/100 km
Ø spotřeba
210 g/km
Ø CO₂
203 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 1 507 kg· rozvor 2 670 mm· délka 4 718 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzín + LPGbenzín 95 + LPGbenzín+lpg

Charakter motoru

Větší benzínový motor s vyšším výkonem si pro dlouhou životnost žádá kvalitní olej a šetrný styl jízdy, zejména v prvních minutách po studeném startu.

Evidováno
40
V provozu
25
Způsobilost na STK
90,2 %
STK kontrol
483

Způsobilé na 30 dnů 9,3 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 9,3 % bez plné způsobilosti, z 483 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 49 000 Kčobvykle 65 000 Kčdo 90 000 Kč

Druhá nejpočetnější motorizace u Subaru Legacy ročníku 2006 je 2.0 Benzín+LPG 121 kW - registr eviduje 40 vozů (15,4 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem EJ 20.

Tato motorizace90,2 %
Ročník celkem94,6 %
Model celkem93,9 %
Značka celkem94,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
100-200 000 km91,2 %
200-300 000 km90,1 %
nad 300 000 km79,1 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 90,2 % (483 prohlídek), tedy o 4,4 procentního bodu pod průměrem mezi motory ročníku 2006 (ročník průměrně 94,6 %).

Plnou způsobilost mělo 90,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 9,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 9,3 % bez plné způsobilosti).

Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 2.5 Benzín+LPG 121 kW (93,3 %).

Na co se zaměřit u motorizace 2.0 Benzín+LPG 121 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Netěsnost převodky řízeníŘízení · kód 2.1.1.5.1A1,26×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 335 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.119 let330

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

6,5 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 565 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Další motorizace Subaru Legacy 2006

Cenový odhad

49 000
od Kč
65 000
obvykle Kč
90 000
do Kč

Při nájezdu kolem 219 000 km, obvyklém v inzerci. Odhad z cen srovnatelných vozů.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km117 000 Kč
150 000 km85 000 Kč
200 000 km69 000 Kč
250 000 km60 000 Kč
300 000 km50 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Benzín+LPG 121 kW vychází při nájezdu kolem 219 000 km na přibližně 65 000 Kč. Polovina srovnatelných vozů se nabízí mezi 49 000 a 90 000 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 117 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 50 000 Kč.

Doporučení

V datech patří mezi nejrizikovější motorizace ročníku. Zvažte jiné alternativy nebo buďte extra důkladní při kontrole.

Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).

Jiné ročníky Subaru Legacy

Proklepněte konkrétní Subaru Legacy 2006 2.0 Benzín+LPG 121 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.