Subaru Legacy 1993

Evidováno
125
Způsobilost na STK
92,7 %
Ø nájezd (medián)
202 374 km
Dovezeno (85 ks)
68 %

Způsobilé na 30 dnů 4,7 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti, z 339 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 23,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Subaru Legacy ročníku 1993 eviduje registr 125 vozů. Aktivně jezdí 24 vozů (19,2 %), dovoz tvoří 68,0 % ročníku (85 vozů).

Ročník 199392,7 %
Model celkem93,9 %
Značka celkem94,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín (42,4 %), 2.2 Benzín (24,0 %), 1.8 Benzín (12,8 %).

Barevně převládá šedá-metal (20,0 %), druhá nejčastější je zelená-metal (20,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 339 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1993 mělo plnou způsobilost 92,7 %. Model jako celek dosahuje 93,9 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,3 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,9 % ze všech prohlídek (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,7 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1992 (95,3 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,8 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 202 374 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 172 911 až 235 869 km. To odpovídá asi 6 133 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Libereckém kraji (51,3 %), pak následují Středočeský kraj a Královéhradecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (68,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku23640,8 %
Brzdové zařízení13323,0 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav8815,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení6611,4 %
Řízení559,5 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
78×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
57×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
50×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
34×
5
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
32×
6
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
29×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
26×
8
Netěsnost převodky řízení.
Řízení · kód 2.1.1.5.1
19×

Z registru vozidel

Složení Subaru Legacy 1993 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo17,6 % · 15 vozidel
  • Německo (NDR)1,2 % · 1 vozidlo
  • země neurčena81,2 % · 69 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Liberecký kraj17,4 % · 59 prohlídek
  • Středočeský kraj10,0 % · 34 prohlídek
  • Královéhradecký kraj6,5 % · 22 prohlídek
  • ostatní66,1 % · 224 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza20,0 % · 25 vozidel
  • Zelená metalíza20,0 % · 25 vozidel
  • Červená metalíza16,0 % · 20 vozidel
  • Bílá8,8 % · 11 vozidel
  • Zelená tmavá8,0 % · 10 vozidel
  • ostatní27,2 % · 34 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
70,8 %
evidováno u 92 vozů
Katalyzátor
39,2 %
evidováno u 51 vozů
ABS
37,7 %
evidováno u 49 vozů
Pohon na plyn
10,0 %
evidováno u 13 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 2,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Jiné ročníky Subaru Legacy

Proklepněte konkrétní Subaru Legacy 1993

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.