Subaru Legacy 1990

Evidováno
212
Způsobilost na STK
95,1 %
Ø nájezd (medián)
209 135 km
Dovezeno (136 ks)
64 %

Způsobilé na 30 dnů 3,2 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti, z 464 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 30,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Subaru Legacy ročníku 1990 eviduje registr 212 vozů. Aktivně jezdí 22 vozů (10,4 %), dovoz tvoří 64,2 % ročníku (136 vozů).

Ročník 199095,1 %
Model celkem93,9 %
Značka celkem94,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Benzín (47,6 %), 1.8 Benzín (41,0 %), 2.2 Benzín 100 kW (3,8 %).

Barevně převládá šedá-metal (21,2 %), druhá nejčastější je bílá (16,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 464 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1990 mělo plnou způsobilost 95,1 %. Model jako celek dosahuje 93,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,2 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 95,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,1 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 209 135 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 171 106 až 247 700 km. To odpovídá asi 5 809 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Plzeňském kraji (41,7 %), pak následují Liberecký kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (64,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku11161,7 %
Brzdové zařízení6938,3 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
44×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
29×
3
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
18×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
18×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
18×
6
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
14×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
11×
8
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
11×

Z registru vozidel

Složení Subaru Legacy 1990 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Rakousko1,5 % · 2 vozidla
  • Německo0,7 % · 1 vozidlo
  • země neurčena97,8 % · 133 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Plzeňský kraj7,5 % · 35 prohlídek
  • Liberecký kraj6,9 % · 32 prohlídek
  • Středočeský kraj3,7 % · 17 prohlídek
  • ostatní81,9 % · 380 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza21,2 % · 45 vozidel
  • Bílá16,5 % · 35 vozidel
  • Červená metalíza10,8 % · 23 vozidel
  • Zelená metalíza7,1 % · 15 vozidel
  • Červená základní4,7 % · 10 vozidel
  • ostatní39,6 % · 84 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
59,2 %
evidováno u 125 vozů
Katalyzátor
54,5 %
evidováno u 115 vozů
ABS
21,3 %
evidováno u 45 vozů
Pohon na plyn
9,5 %
evidováno u 20 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 0,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Jiné ročníky Subaru Legacy

Proklepněte konkrétní Subaru Legacy 1990

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.