Renault Kangoo 2020
1.5 Nafta 70 kW
Specifikace motoru
Způsobilé na 30 dnů 5,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 223 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 186 001 Kčmedián 213 639 Kčdo 229 948 Kč
1.5 Nafta 70 kW je první nejpočetnější motorizace u Renaultu Kangoo ročníku 2020. V registrech je evidováno 78 vozů (79,6 % ročníku).
Jde o 1.5 dCi K9K z rodiny Renault K9K.
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 90,6 % |
| 100-200 000 km | 93,5 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 94,5 % (223 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 1,2 procentního bodu) mezi motory ročníku 2020 (ročník průměrně 95,8 %).
Plnou způsobilost mělo 94,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti).
Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 1.5 Nafta 85 kW (100,0 %).
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 136 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 269 000 Kč |
| 100 000 km | 237 000 Kč |
| 150 000 km | 203 000 Kč |
| 200 000 km | 175 000 Kč |
| 250 000 km | 154 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.5 Nafta 70 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 213 639 Kč (při typickém nájezdu 136 395 km). Běžné rozmezí je 186 001–229 948 Kč.
Cenově odpovídá mediánu ročníku 2020 (213 639 Kč).
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 269 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 154 000 Kč.