Renault Kangoo 2017
1.5 Nafta 81 kW
Specifikace motoru
Způsobilé na 30 dnů 4,8 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti, z 186 prohlídek)
Cenový odhadod 113 646 Kčmedián 121 394 Kčdo 182 175 Kč
Druhá nejpočetnější motorizace u Renaultu Kangoo ročníku 2017 je 1.5 Nafta 81 kW - registr eviduje 40 vozů (30,8 % z celkového ročníku).
Jde o 1.5 dCi K9K z rodiny Renault K9K.
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 92,2 % |
| 100-200 000 km | 95,8 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 94,1 % (186 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 0,8 procentního bodu) mezi motory ročníku 2017 (ročník průměrně 94,9 %).
Plnou způsobilost mělo 94,1 % prohlídek; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,8 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti).
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Rozložení kódů motoru
Z 40 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:
Další motorizace Renaultu Kangoo 2017
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 202 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 160 000 Kč |
| 150 000 km | 139 000 Kč |
| 200 000 km | 121 000 Kč |
| 250 000 km | 105 000 Kč |
| 300 000 km | 87 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.5 Nafta 81 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 121 394 Kč (při typickém nájezdu 201 619 km). Běžné rozmezí je 113 646–182 175 Kč.
Oproti mediánu ročníku 2017 (145 500 Kč) je tato motorizace o 17 % níže.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 160 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 87 000 Kč.