Peugeot 208 2026
Způsobilé na 30 dnů 1,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,0 % bez plné způsobilosti, z 100 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 390 000 Kčmedián 419 900 Kčdo 479 000 Kč
Pro Peugeot 208 ročníku 2026 eviduje registr 61 vozů. Aktivně jezdí 57 vozů (93,4 %), dovoz tvoří 1,6 % ročníku (1 vůz).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 74 kW (95,1 %), 1.2 Benzín 100 kW (4,9 %).
Nejčastější barva je žlutá (60,7 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 100 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2026 mělo plnou způsobilost 99,0 %. Model jako celek dosahuje 97,0 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 2,0 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 99,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,0 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je 1 228 km, běžně v rozmezí 602 až 2 368 km.
Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (43,8 %), pak následují Praha a Plzeňský kraj.
Podíl dovozů (1,6 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Motorizace ročníku 2026
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.2 Benzín 74 kW | 58 | 100,0 % | 404 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu do 1 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 389 000 Kč |
| 50 000 km | 360 000 Kč |
| 75 000 km | 323 000 Kč |
| 100 000 km | 285 000 Kč |
| 125 000 km | 252 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Peugeot 208 ročníku 2026 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 419 900 Kč (při mediánovém nájezdu 2 km). Běžné rozpětí je od 390 000 do 479 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 525 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 379 500 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 389 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 252 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Peugeotu 208 2026 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo100,0 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihomoravský kraj14,0 % · 14 prohlídek
- Hlavní město Praha11,0 % · 11 prohlídek
- Plzeňský kraj7,0 % · 7 prohlídek
- ostatní68,0 % · 68 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Žlutá59,7 % · 37 vozidel
- Šedá17,7 % · 11 vozidel
- Červená9,7 % · 6 vozidel
- Černá8,1 % · 5 vozidel
- Bílá4,8 % · 3 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 97,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 521 vozů Peugeotu 208 2026 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2026 patří u 208 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,0 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Peugeot 208 2026
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.