Peugeot 208 2021

Evidováno
217
Způsobilost na STK
97,4 %
Ø nájezd (medián)
29 431 km
Dovezeno (41 ks)
19 %

Způsobilé na 30 dnů 2,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti, z 502 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 250 000 Kčmedián 271 488 Kčdo 362 100 Kč

Pro Peugeot 208 ročníku 2021 eviduje registr 217 vozů. Aktivně jezdí 214 vozů (98,6 %), dovoz tvoří 18,9 % ročníku (41 vozů).

Ročník 202197,3 %
Model celkem97,0 %
Značka celkem93,3 %

Jak ročník stárne

Peugeotu 208 2021 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,4 %20 000 až 50 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 74 kW (47,5 %), 1.2 Benzín 55 kW (29,0 %), Elektro 100 kW (18,0 %).

Nejčastější barva je žlutá (39,6 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 502 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2021 mělo plnou způsobilost 97,3 %. Model jako celek dosahuje 97,0 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 97,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,1 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2020 (96,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 52,9 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 29 431 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 13 955 až 48 438 km. To odpovídá asi 5 886 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (53,5 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
14×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2
8×
3
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
4×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vozidlo, které podléhá registraci, není opatřeno předepsaným počtem tabulek registračních značek.
Identifikace vozidla · kód 0.1.1
4×
5
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
3×
6
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
3×
7
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.2.1
3×
8
Výstražný trojúhelník chybí, je neúplný nebo poškozený tak, že je omezena jeho funkce (viditelnost, použitelnost).
Jiné vybavení · kód 7.4.1.2
2×

Motorizace ročníku 2021

MotorPočetSTK~cena
1.2 Benzín 74 kW10397,2 %261 306 Kč
1.2 Benzín 55 kW6397,2 %243 650 Kč

Cenový odhad

250 000
od Kč
271 488
medián Kč
362 100
do Kč

Při nájezdu kolem 50 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km294 000 Kč
50 000 km271 000 Kč
75 000 km253 000 Kč
100 000 km241 000 Kč
125 000 km227 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Peugeot 208 ročníku 2021 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 271 488 Kč (při mediánovém nájezdu 50 000 km). Běžné rozpětí je od 250 000 do 362 100 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 390 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 229 852 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 294 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 227 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Peugeotu 208 2021 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo41,5 % · 17 vozidel
  • Francie29,3 % · 12 vozidel
  • Nizozemsko17,1 % · 7 vozidel
  • Dánsko4,9 % · 2 vozidla
  • Maďarsko4,9 % · 2 vozidla
  • ostatní země2,4 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha53,4 % · 268 prohlídek
  • Jihomoravský kraj25,5 % · 128 prohlídek
  • Středočeský kraj20,9 % · 105 prohlídek
  • ostatní0,2 % · 1 prohlídka

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Žlutá39,6 % · 86 vozidel
  • Bílá19,8 % · 43 vozidel
  • Červená16,1 % · 35 vozidel
  • Šedá12,4 % · 27 vozidel
  • Modrá9,7 % · 21 vozidel
  • ostatní2,3 % · 5 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 32,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,7 %EURO 5 · 0,3 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 066 vozů Peugeotu 208 2021 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
71,0 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,4 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
70,0 %
vyvezeno 29,9 % · zaniklo 0,1 %

Jiné ročníky Peugeotu 208

Proklepněte konkrétní Peugeot 208 2021

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.