Peugeot 208 2020
Způsobilé na 30 dnů 3,5 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti, z 571 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 246 228 Kčmedián 262 332 Kčdo 324 213 Kč
Pro Peugeot 208 ročníku 2020 eviduje registr 198 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. Aktivně jezdí 193 vozů (97,5 %), dovoz tvoří 23,7 % ročníku (47 vozů).
Jak ročník stárne
Peugeotu 208 2020 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 95,0 % | 20 000 až 50 000 km |
| 6 let | 95,0 % | 30 000 až 70 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 74 kW (50,5 %), 1.2 Benzín 55 kW (24,7 %), Elektro 100 kW (13,6 %).
Nejčastější barva je žlutá (45,5 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 571 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 96,3 %. Model jako celek dosahuje 97,0 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,8 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 96,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,5 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2019 (97,8 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 61,6 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 35 599 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 16 715 až 58 180 km. To odpovídá asi 5 933 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (45,5 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2020
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.2 Benzín 74 kW | 100 | 95,0 % | 256 235 Kč |
| 1.2 Benzín 55 kW | 49 | 98,6 % | 229 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 58 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 287 000 Kč |
| 50 000 km | 265 000 Kč |
| 75 000 km | 244 000 Kč |
| 100 000 km | 233 000 Kč |
| 125 000 km | 219 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Peugeot 208 ročníku 2020 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 262 332 Kč (při mediánovém nájezdu 57 505 km). Běžné rozpětí je od 246 228 do 324 213 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 354 123 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 218 322 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 287 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 219 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Peugeotu 208 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Francie46,8 % · 22 vozidel
- Nizozemsko23,4 % · 11 vozidel
- Německo21,3 % · 10 vozidel
- Itálie6,4 % · 3 vozidla
- Španělsko2,1 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha45,5 % · 296 prohlídek
- Středočeský kraj31,7 % · 206 prohlídek
- Jihomoravský kraj22,8 % · 148 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Žlutá45,5 % · 90 vozidel
- Šedá16,2 % · 32 vozidel
- Červená12,1 % · 24 vozidel
- Modrá12,1 % · 24 vozidel
- Bílá11,6 % · 23 vozidel
- ostatní2,5 % · 5 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 40,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 1 087 vozů Peugeotu 208 2020 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Peugeot 208 2020
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.