Peugeot 208 2024

Evidováno
139
Způsobilost na STK
99,6 %
Ø nájezd (medián)
5 914 km
Dovezeno (3 ks)
2 %

Způsobilé na 30 dnů 0,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti, z 277 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 336 625 Kčmedián 362 100 Kčdo 411 748 Kč

Peugeot 208 ročníku 2024 má v ČR 139 vozů. V provozu jich zůstává 118 vozů (84,9 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 2,2 % (3 vozy).

Ročník 202499,6 %
Model celkem97,0 %
Značka celkem93,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 74 kW (70,5 %), 1.2 Benzín 55 kW (21,6 %), 1.2 Benzín 100 kW (5,0 %).

Nejčastější barva je žlutá (43,9 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 277 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2024 mělo plnou způsobilost 99,6 %. Model jako celek dosahuje 97,0 %, tento ročník je tedy o 2,6 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 99,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 5 914 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 2 399 až 13 626 km. To odpovídá asi 2 957 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (61,3 %), pak následují Jihomoravský kraj a Moravskoslezský kraj.

Podíl dovozů (2,2 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Umístění nápadného značení na vozidle, nesplňuje požadavky montáže vzhledem k šířce, výšce nebo délce vozidla, kategorie vozidla (kategorie Ml a Ol nesmí být vybaveno nápadným značením) nebo vzhledem k viditelnosti vnějšího obrysu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.8.2.1.9
2×
2
Vozidlo, které podléhá registraci, není opatřeno předepsaným počtem tabulek registračních značek.
Identifikace vozidla · kód 0.1.1
1×
3
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
1×

Motorizace ročníku 2024

MotorPočetSTK~cena
1.2 Benzín 74 kW98100,0 %362 100 Kč

Cenový odhad

336 625
od Kč
362 100
medián Kč
411 748
do Kč

Při nájezdu kolem 15 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km350 000 Kč
50 000 km328 000 Kč
75 000 km301 000 Kč
100 000 km280 000 Kč
125 000 km261 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Peugeot 208 ročníku 2024 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 362 100 Kč (při mediánovém nájezdu 14 980 km). Běžné rozpětí je od 336 625 do 411 748 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 466 300 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 316 947 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 350 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 261 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Peugeotu 208 2024 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Francie33,3 % · 1 vozidlo
  • Německo33,3 % · 1 vozidlo
  • země neurčena33,3 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha36,1 % · 100 prohlídek
  • Jihomoravský kraj14,1 % · 39 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj8,7 % · 24 prohlídek
  • ostatní41,2 % · 114 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Žlutá43,9 % · 61 vozidel
  • Šedá30,2 % · 42 vozidel
  • Červená10,1 % · 14 vozidel
  • Bílá8,6 % · 12 vozidel
  • Modrá5,0 % · 7 vozidel
  • ostatní2,2 % · 3 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 98,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,7 %EURO 5 · 0,2 %EURO 1 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 884 vozů Peugeotu 208 2024 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
58,0 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,3 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
76,1 %
vyvezeno 23,9 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2024 patří u 208 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,6 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Peugeotu 208

Proklepněte konkrétní Peugeot 208 2024

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.