Mercedes-Benz Třída CL 2009
Způsobilé na 30 dnů 3,2 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti, z 1 644 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 2009 Mercedes-Benz Třídy CL má v českých registrech 162 vozů. V provozu zůstává 122 vozů (75,3 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 74 vozů (45,7 %).
Jak ročník stárne
Mercedes-Benz Třídy CL 2009 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 16 let klesla plná způsobilost o 4,1 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,4 % | - |
| 6 let | 94,7 % | - |
| 8 let | 95,6 % | - |
| 10 let | 95,3 % | - |
| 12 let | 95,9 % | - |
| 14 let | 97,4 % | - |
| 16 let | 93,3 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 5.5 Benzín 285 kW (25,9 %), 3.0 Nafta 165 kW (25,3 %), 2.1 Nafta 110 kW (19,1 %).
Barevně převládá černá (25,9 %), druhá nejčastější je černá-metal (23,5 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 644 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2009 mělo plnou způsobilost 96,3 %. Model jako celek dosahuje 96,1 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 96,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 145 809 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 98 293 až 196 272 km. To odpovídá asi 8 577 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (50,8 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (45,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 141 | 27,0 % |
| Brzdové zařízení | 123 | 23,5 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 121 | 23,1 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 74 | 14,1 % |
| Výhledy | 64 | 12,2 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2009
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 5.5 Benzín 285 kW | 42 | 95,2 % | – |
| 3.0 Nafta 165 kW | 41 | 97,3 % | – |
Z registru vozidel
Složení Mercedes-Benz Třídy CL 2009 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo71,6 % · 53 vozidel
- Itálie14,9 % · 11 vozidel
- Slovensko4,1 % · 3 vozidla
- Francie1,4 % · 1 vozidlo
- Maďarsko1,4 % · 1 vozidlo
- ostatní země5,4 % · 4 vozidla
- země neurčena1,4 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha25,8 % · 424 prohlídek
- Středočeský kraj14,4 % · 236 prohlídek
- Jihomoravský kraj10,6 % · 175 prohlídek
- ostatní49,2 % · 809 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá25,9 % · 42 vozidel
- Černá metalíza23,5 % · 38 vozidel
- Bílá16,7 % · 27 vozidel
- Šedá10,5 % · 17 vozidel
- Šedá metalíza9,9 % · 16 vozidel
- ostatní13,6 % · 22 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 51,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu CL 2009
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.