Mercedes-Benz Třída CL 2002
Způsobilé na 30 dnů 4,6 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 5,3 % bez plné způsobilosti, z 1 574 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 2002 Mercedes-Benz Třídy CL má v českých registrech 158 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu zůstává 116 vozů (73,4 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 105 vozů (66,5 %).
Jak ročník stárne
Mercedes-Benz Třídy CL 2002 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 16 let | 85,7 % | - |
| 18 let | 85,3 % | - |
| 20 let | 93,8 % | - |
| 22 let | 88,2 % | - |
| 24 let | 92,3 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.2 Benzín 160 kW (27,2 %), 2.6 Benzín 125 kW (15,8 %), 2.7 Nafta 125 kW (13,9 %).
Barevně převládá šedá (22,8 %), druhá nejčastější je stříbrná-metal (19,0 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 574 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2002 mělo plnou způsobilost 94,4 %. Model jako celek dosahuje 96,1 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,8 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 94,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 5,3 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,5 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2001 (95,9 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 199 550 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 150 193 až 245 230 km. To odpovídá asi 8 315 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (44,1 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (66,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 540 | 28,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 439 | 22,7 % |
| Brzdové zařízení | 377 | 19,5 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 178 | 9,2 % |
| Řízení | 149 | 7,7 % |
| Výhledy | 112 | 5,8 % |
| Obtěžování okolí | 76 | 3,9 % |
| Identifikace vozidla | 60 | 3,1 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2002
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 3.2 Benzín 160 kW | 43 | 94,7 % | – |
Z registru vozidel
Složení Mercedes-Benz Třídy CL 2002 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo33,3 % · 35 vozidel
- Itálie19,0 % · 20 vozidel
- Rakousko3,8 % · 4 vozidla
- Francie2,9 % · 3 vozidla
- Belgie1,0 % · 1 vozidlo
- ostatní země1,0 % · 1 vozidlo
- země neurčena39,0 % · 41 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha24,8 % · 391 prohlídek
- Středočeský kraj17,0 % · 268 prohlídek
- Jihomoravský kraj14,4 % · 227 prohlídek
- ostatní43,7 % · 688 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá22,8 % · 36 vozidel
- Stříbrná metalíza19,0 % · 30 vozidel
- Černá metalíza15,2 % · 24 vozidel
- Černá14,6 % · 23 vozidel
- Modrá metalíza13,9 % · 22 vozidel
- ostatní14,6 % · 23 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 43,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2002 je mezi ročníky Třídy CL podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,8 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu CL 2002
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.