Mercedes-Benz Třída CL 2001
Způsobilé na 30 dnů 3,7 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti, z 1 091 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 2001 eviduje registr Mercedes-Benz Třídy CL 119 vozů. V provozu jich zůstává 80 vozů (67,2 %); ze zahraničí dovezeno 98 vozů (82,4 %).
Jak ročník stárne
Mercedes-Benz Třídy CL 2001 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 22 let a 24 let klesla plná způsobilost o 1,8 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 22 let | 96,0 % | - |
| 24 let | 94,2 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.3 Benzín 145 kW (35,3 %), 2.0 Benzín 120 kW (30,3 %), 3.2 Benzín 160 kW (15,1 %).
Barevně převládá černá (20,2 %), druhá nejčastější je stříbrná-metal (20,2 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 091 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2001 mělo plnou způsobilost 95,9 %. Model jako celek dosahuje 96,1 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 95,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,2 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 197 255 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 157 488 až 239 382 km. To odpovídá asi 7 890 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (39,1 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (82,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 676 | 35,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 443 | 22,9 % |
| Brzdové zařízení | 383 | 19,8 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 220 | 11,4 % |
| Řízení | 131 | 6,8 % |
| Výhledy | 78 | 4,0 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2001
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.3 Benzín 145 kW | 42 | 98,3 % | – |
Z registru vozidel
Složení Mercedes-Benz Třídy CL 2001 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo33,7 % · 33 vozidel
- Itálie16,3 % · 16 vozidel
- Belgie2,0 % · 2 vozidla
- Rakousko2,0 % · 2 vozidla
- Španělsko2,0 % · 2 vozidla
- ostatní země4,1 % · 4 vozidla
- země neurčena39,8 % · 39 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj24,4 % · 266 prohlídek
- Hlavní město Praha23,3 % · 254 prohlídek
- Jihomoravský kraj14,7 % · 160 prohlídek
- ostatní37,7 % · 411 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá20,2 % · 24 vozidel
- Stříbrná metalíza20,2 % · 24 vozidel
- Modrá metalíza15,1 % · 18 vozidel
- Černá metalíza11,8 % · 14 vozidel
- Šedá10,9 % · 13 vozidel
- ostatní21,8 % · 26 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 39,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu CL 2001
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.