Mazda 2 2012
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 50 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 3,9 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti, z 408 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 105 508 Kčmedián 106 722 Kčdo 120 409 Kč
Ročník 2012 Mazdy 2 má v českých registrech 50 vozů. V provozu zůstává 50 vozů (100,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 9 vozů (18,0 %).
Jak ročník stárne
Mazdy 2 2012 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 12 let | 95,0 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 55 kW (66,0 %), 1.3 Benzín 62 kW (24,0 %), 1.5 Benzín 75 kW (10,0 %).
Barevně převládá modrá-metal (18,0 %), druhá nejčastější je modrá (16,0 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 408 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2012 mělo plnou způsobilost 95,9 %. Model jako celek dosahuje 95,4 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,5 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 95,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,0 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2011 (96,9 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 82 536 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 52 459 až 119 769 km. To odpovídá asi 5 895 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (37,5 %), pak následují Praha a Moravskoslezský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 121 | 51,7 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 113 | 48,3 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 105 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 120 000 Kč |
| 100 000 km | 106 000 Kč |
| 150 000 km | 92 000 Kč |
| 200 000 km | 74 000 Kč |
| 250 000 km | 65 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Mazda 2 ročníku 2012 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 106 722 Kč (při mediánovém nájezdu 105 000 km). Běžné rozpětí je od 105 508 do 120 409 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 126 192 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 90 780 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 120 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 65 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Mazdy 2 2012 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo55,6 % · 5 vozidel
- Rakousko33,3 % · 3 vozidla
- Itálie11,1 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihomoravský kraj26,2 % · 107 prohlídek
- Hlavní město Praha22,5 % · 92 prohlídek
- Moravskoslezský kraj21,1 % · 86 prohlídek
- ostatní30,1 % · 123 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Modrá metalíza18,0 % · 9 vozidel
- Modrá16,0 % · 8 vozidel
- Šedá14,0 % · 7 vozidel
- Zelená metalíza10,0 % · 5 vozidel
- Červená8,0 % · 4 vozidla
- ostatní34,0 % · 17 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 54,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Mazdu 2 2012
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.