Kia Venga 2018
1.4 Benzín 66 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.
Způsobilé na 30 dnů 3,3 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti, z 367 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 171 811 Kčmedián 181 800 Kčdo 215 000 Kč
V nabídce Kie Vengy ročníku 2018 obsadila motorizace 1.4 Benzín 66 kW první pozici: 94 vozů (56,6 % ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem G4FA.
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 96,7 % (367 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 0,6 procentního bodu) mezi motory ročníku 2018 (ročník průměrně 96,1 %).
Plnou způsobilost mělo 96,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti).
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Další motorizace Kie Vengy 2018
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 105 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 207 000 Kč |
| 100 000 km | 186 000 Kč |
| 150 000 km | 158 000 Kč |
| 200 000 km | 120 000 Kč |
| 250 000 km | 104 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.4 Benzín 66 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 181 800 Kč (při typickém nájezdu 104 853 km). Běžné rozmezí je 171 811–215 000 Kč.
Oproti mediánu ročníku 2018 (194 146 Kč) je tato motorizace o 6 % níže.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 207 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 104 000 Kč.