Kia Venga 2019

Evidováno
127
Způsobilost na STK
97,4 %
Ø nájezd (medián)
31 007 km
Dovezeno (1 ks)
1 %

Způsobilé na 30 dnů 2,2 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti, z 460 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 222 823 Kčmedián 249 439 Kčdo 251 238 Kč

Kia Venga ročníku 2019 má v ČR 127 vozů. V provozu jich zůstává 124 vozů (97,6 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 0,8 % (1 vůz).

Ročník 201997,3 %
Model celkem95,7 %
Značka celkem94,1 %

Jak ročník stárne

Kie Vengy 2019 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,9 %10 000 až 30 000 km
6 let97,0 %30 000 až 60 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 92 kW (85,0 %), 1.4 Benzín 66 kW (12,6 %), 1.6 Benzín+LPG 92 kW (2,4 %).

Nejčastější barva je bílá (41,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 460 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 97,3 %. Model jako celek dosahuje 95,7 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 97,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2018 (96,1 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nezvykle vysoký podíl závad kategorie C (3,9 %), tedy nebezpečných závad, které vozidlo v STK diskvalifikují.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 31 007 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 19 762 až 47 267 km. To odpovídá asi 4 430 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (37,5 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (0,8 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
21×
2
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
9×
3
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
8×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
8×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
7×
6
Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše.
Výhledy · kód 3.4.2.1
7×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2
7×
8
Vozidlo je vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Identifikace vozidla · kód 0.3.3
6×

Motorizace ročníku 2019

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 92 kW10897,4 %249 939 Kč

Cenový odhad

222 823
od Kč
249 439
medián Kč
251 238
do Kč

Při nájezdu kolem 63 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km283 000 Kč
50 000 km259 000 Kč
75 000 km242 000 Kč
100 000 km227 000 Kč
125 000 km209 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Kia Vengy ročníku 2019 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 249 439 Kč (při mediánovém nájezdu 62 670 km). Běžné rozpětí je od 222 823 do 251 238 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 279 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 201 026 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 283 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 209 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Kie Vengy 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo100,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj27,6 % · 127 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj24,3 % · 112 prohlídek
  • Jihomoravský kraj21,7 % · 100 prohlídek
  • ostatní26,3 % · 121 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá41,7 % · 53 vozidel
  • Šedá27,6 % · 35 vozidel
  • Červená25,2 % · 32 vozidel
  • Hnědá3,9 % · 5 vozidel
  • Černá1,6 % · 2 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
37,4 %
evidováno u 216 vozů
Tažné zařízení
18,9 %
evidováno u 109 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 28,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,4 %EURO 5 · 0,6 %

Majitelé a osud v registru

Z 577 vozů Kie Vengy 2019 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
65,3 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,6 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
63,8 %
vyvezeno 35,4 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2019 patří u Vengy k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,6 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Kie Vengy

Proklepněte konkrétní Kii Vengu 2019

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.