Kia Venga 2018
Způsobilé na 30 dnů 3,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti, z 652 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 175 000 Kčmedián 194 146 Kčdo 231 425 Kč
V roce 2018 eviduje registr Kie Vengy 166 vozů. V provozu jich zůstává 140 vozů (84,3 %); ze zahraničí dovezeno 1 vůz (0,6 %).
Jak ročník stárne
Kie Vengy 2018 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 0,1 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 96,4 % | 10 000 až 40 000 km |
| 6 let | 96,6 % | 20 000 až 60 000 km |
| 8 let | 96,3 % | 30 000 až 80 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 66 kW (56,6 %), 1.6 Benzín 92 kW (41,6 %), 1.6 Benzín+LPG 92 kW (1,8 %).
Nejčastější barva je bílá (39,2 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 652 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2018 mělo plnou způsobilost 96,1 %. Model jako celek dosahuje 95,7 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 96,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2017 (97,3 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 39 461 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 23 397 až 60 800 km. To odpovídá asi 4 933 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (35,1 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Podíl dovozů (0,6 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Brzdové zařízení | 88 | 35,9 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 54 | 22,0 % |
| Identifikace vozidla | 52 | 21,2 % |
| Výhledy | 51 | 20,8 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2018
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.4 Benzín 66 kW | 94 | 96,7 % | 181 800 Kč |
| 1.6 Benzín 92 kW | 69 | 95,2 % | 237 209 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 80 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 230 000 Kč |
| 50 000 km | 210 000 Kč |
| 75 000 km | 196 000 Kč |
| 100 000 km | 186 000 Kč |
| 125 000 km | 172 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Kia Vengy ročníku 2018 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 194 146 Kč (při mediánovém nájezdu 80 020 km). Běžné rozpětí je od 175 000 do 231 425 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 239 950 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 144 478 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 230 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 172 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Kie Vengy 2018 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo100,0 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihomoravský kraj35,1 % · 238 prohlídek
- Středočeský kraj35,0 % · 237 prohlídek
- Moravskoslezský kraj29,9 % · 203 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá39,2 % · 65 vozidel
- Červená22,3 % · 37 vozidel
- Hnědá21,1 % · 35 vozidel
- Šedá10,2 % · 17 vozidel
- Červená metalíza3,6 % · 6 vozidel
- ostatní3,6 % · 6 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 46,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 832 vozů Kie Vengy 2018 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Kii Vengu 2018
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.