Kia Venga 2018
1.6 Benzín 92 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Větší benzínový motor s vyšším výkonem si pro dlouhou životnost žádá kvalitní olej a šetrný styl jízdy, zejména v prvních minutách po studeném startu.
Způsobilé na 30 dnů 4,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti, z 272 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 222 950 Kčmedián 237 209 Kčdo 238 554 Kč
V nabídce Kie Vengy ročníku 2018 obsadila motorizace 1.6 Benzín 92 kW druhá pozici: 69 vozů (41,6 % ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem G4FC.
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 95,2 % (272 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 0,9 procentního bodu) mezi motory ročníku 2018 (ročník průměrně 96,1 %).
Plnou způsobilost mělo 95,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti).
Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 1.4 Benzín 66 kW (96,7 %).
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Další motorizace Kie Vengy 2018
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 72 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 280 000 Kč |
| 50 000 km | 254 000 Kč |
| 75 000 km | 236 000 Kč |
| 100 000 km | 220 000 Kč |
| 125 000 km | 203 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.6 Benzín 92 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 237 209 Kč (při typickém nájezdu 71 600 km). Běžné rozmezí je 222 950–238 554 Kč.
Oproti mediánu ročníku 2018 (194 146 Kč) je tato motorizace o 22 % výše.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 280 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 203 000 Kč.