Kia Venga 2014
Způsobilé na 30 dnů 4,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti, z 771 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 139 998 Kčmedián 155 190 Kčdo 161 738 Kč
V roce 2014 eviduje registr Kie Vengy 115 vozů. V provozu jich zůstává 112 vozů (97,4 %); ze zahraničí dovezeno 9 vozů (7,8 %).
Jak ročník stárne
Kie Vengy 2014 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 2,8 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 94,5 % | 20 000 až 50 000 km |
| 6 let | 94,1 % | 30 000 až 70 000 km |
| 8 let | 93,4 % | 40 000 až 80 000 km |
| 10 let | 93,3 % | 50 000 až 100 000 km |
| 12 let | 91,7 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 66 kW (79,1 %), 1.6 Benzín 92 kW (9,6 %), 1.4 Benzín+LPG 66 kW (5,2 %).
Nejčastější barva je bílá (33,0 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 771 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2014 mělo plnou způsobilost 95,2 %. Model jako celek dosahuje 95,7 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,5 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 95,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,0 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2013 (96,2 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 60 310 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 38 805 až 90 274 km. To odpovídá asi 5 026 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (37,5 %), pak následují Ústecký kraj a Vysočina.
Podíl dovozů (7,8 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 290 | 26,5 % |
| Brzdové zařízení | 282 | 25,7 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 237 | 21,6 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 133 | 12,1 % |
| Výhledy | 86 | 7,8 % |
| Řízení | 68 | 6,2 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Na co se zaměřit u ročníku 2014
Závady, které technici u Kie Vengy 2014 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Vůle v pákovém mechanismu řízeníŘízení · kód 2.1.3.1.1 | B | 2,13× |
| Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2 | B | 1,64× |
Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.2 | 10 let | 152 |
| Vůle v pákovém mechanismu řízeníkód 2.1.3.1.1 | 12 let | 168 |
| Nefunkční ostřikovač zadního sklakód 3.5.1.1 | 12 let | 84 |
| Opotřebený mechanismus parkovací brzdykód 1.1.6.2.1 | 12 let | 278 |
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.1 | 12 let | 963 |
Zobrazit všech 6 závad
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochukód 3.4.2.1 | 12 let | 191 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2014
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.4 Benzín 66 kW | 91 | 94,9 % | 160 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 70 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 197 000 Kč |
| 50 000 km | 170 000 Kč |
| 75 000 km | 155 000 Kč |
| 100 000 km | 142 000 Kč |
| 125 000 km | 133 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Kia Vengy ročníku 2014 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 155 190 Kč (při mediánovém nájezdu 69 840 km). Běžné rozpětí je od 139 998 do 161 738 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 168 688 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 129 900 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 197 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 133 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Kie Vengy 2014 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo44,4 % · 4 vozidla
- Itálie33,3 % · 3 vozidla
- Rakousko22,2 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj37,5 % · 332 prohlídek
- Ústecký kraj34,4 % · 305 prohlídek
- Kraj Vysočina28,1 % · 249 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá33,0 % · 38 vozidel
- Šedá12,2 % · 14 vozidel
- Hnědá8,7 % · 10 vozidel
- Hnědá metalíza7,0 % · 8 vozidel
- Modrá metalíza6,1 % · 7 vozidel
- ostatní33,0 % · 38 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 43,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 544 vozů Kie Vengy 2014 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Kii Vengu 2014
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.